Morderstwo, władza, manipulacje i ludzkie namiętności. Elegancki kryminał science-fiction, czerpiący z klasyki noir. Gdzie osobowość, świadomość, doświadczenie i wspomnienia polskiego detektywa z XX w. zostają wszczepione w sklonowane ciało jego sobowtóra, daleko od Ziemi i kilka setek lat w przyszłości.

Oto zanurzona po same uszy w toposach klasyków fantastyki naukowej opowieść o grach pozorów, mechanizmach kontroli społecznej. Bezlitośnie demaskująca hipokryzje i zakłamania świata, w którym żyjemy.

I jednocześnie głęboki ukłon złożony Januszowi Zajdlowi i Polskiej Fantastyce Socjologicznej.

Jacek „Franco” Horęzga

----------------------------------------------------------------------------------------

"…Debiutancka powieść Jakuba Turkiewicza zaskakuje świeżością pomysłów i spojrzenia na temat. Autor z niezwykłą lekkością przeskakuje od poważnego, nawet dramatycznego tonu do niefrasobliwej żartobliwości i z powrotem. Od początku do końca gra na emocjach czytelnika i bez przerwy go zaskakuje. O tym nie da się opowiedzieć. To po prostu trzeba przeczytać…”

 Luiza „Eviva” Dobrzyńska

 „Toposy klasycznej science-fiction uwikłane w tradycje polskiej fantastyki socjologicznej.”

Jacek „Franco” Horęzga

"Nawet w Kosmosie Miłość pozostaje Miłością, a pragnienia i żądze nie gasną z dala od Słońca."

Don Juan de Franco

==================================================

 

..."Chciej mnie zawsze” to hołd złożony Januszowi Zajdlowi. Kontynuacja jego rozważań i refleksji nad cybernetyką społeczną i jednostkami uwikłanymi w jej sieci.

Parowski pisał swego czasu, że Zajdel dopiero się rozkręcał. Jego dzieło było w dużej mierze autoteliczne, oparte jedynie o nieliczne, wskazane nawet przez Maćka lektury.

Zajdel… nie czytał Zajdla. Zajdel obserwował i analizował. I przekładał swoje doświadczenia na język kultury popularnej. Jakub Turkiewicz czytał Zajdla i odrobił lekcje. Czytał także wiele innych książek i tekstów i widział zapewne zdecydowanie więcej filmów. Niedostępnych Zajdlowi w czasach PRL. Albo po prostu jeszcze nienapisanych i nienakręconych.

To naprawdę nietuzinkowa książka. Jakkolwiek młodsze pokolenie pewnikiem nie zrozumie części przekazu. Zwłaszcza nostalgii za dawną SF. Wyrażaną chociażby zwróceniem uwagi na słowo Emergency, nurtujące młodych widzów amerykańskich filmów SF w Polsce, w latach 80. XX w. A nade wszystko to dobrze napisany kryminał. Z wątkiem miłosnym. O… Wiecznej Miłości w Gwiezdnym Pyle Mlecznych Dróg.

 

Jacek „Franco” Horęzga

 ---------------------------

O Autorze:

Jakub Turkiewicz - Autor strony internetowej starwarsy.pl oraz współautor i scenarzysta filmu "Wojna gwiazd". Debiutował w "Nowej Fantastyce" i publikował opowiadania w czasopiśmie "Science Fiction Fantasy i Horror".

Współpracował z magazynem "Sfera" prowadząc tam "Klub Star Wars" i umieszczając artykuły o klasycznych filmach science-fiction.

Charakterystyczną cechą jego stylu jest specyficzny humor i lekko kąśliwa ironia, świadcząca o dystansie do zastanej po przybyciu na Ten Świat - rzeczywistości.

=====================

Trailer filmowy do książki, wykonany przez Studio Grozy: TRAILER

 

Do książki powstała ballada promująca: adaptacja songa Cohena "Dance me to the end of love", zainspirowana lekturą książki Jakuba Turkiewicza "Chciej mnie zawsze". Wersja Polska (inspirowana bardzo przekładem Macieja Zembatego) - Jacek Franco Horęzga Aranżacja i wykonanie - Duet Apasjonata - Ewa Siemaszko i Janek Grajewski. Dostępny na kanale Youtube: Chciej mnie po miłości kres - Duet Apasjonata

 

Fragmenty książki do odsłuchania dzięki uprzejmości Marka Żelkowskiego i Marka Sęka z "Radio Paranormalium", gdzie w ramach audycji "Bibliotekarium" pojawiła się także edycja promująca książkę, z udziałem jej Autora, Wiktora Żwikiewicza, ekipy Bookradio i ekipy "OdeSFy". Link do Youtube: "Chciej mnie zawsze" || Bibliotekarium - Odc. 131 (10 gru 2021)