Autor: Adam Zagajewski

Znaleziono: 9 e-booków
Sortuj: alfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 15.95 zobacz oferty z 11 księgarni
  Co wiedzą poeci? Adam Zagajewski udziela na to pytanie sprzecznych odpowiedzi. „Nic nie wiedzą, ale zapisują pojedyncze metafory” – mówi w jednym z wierszy, gdy w innym sugeruje: „A może tylko udawaliśmy, że nic nie... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2020-04-03
  Julian Kornhauser Adam Zagajewski Świat nieprzedstawiony ISBN 978-83-288-5490-1 Wstęp Próbujemy w tej książce z różnych stron oświetlić problematykę literatury jako składnika kultury aby przekonać się, dlaczego tak niewiele... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 19.25 Brak ofert - premiera: 2019-04-22
  Gdybym był filozofem, napisałbym rozprawę o uśmiechu – o tym, jak zmienia twarz kobiety czy mężczyzny, jak sprawia, że twarde rysy twarzy kogoś nieuważnego, nieobecnego, wycofanego, niekiedy może pełnego niechęci, albo po prostu... (więcej)
 • od 18.57 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-01
  Najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze Poety jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. Wiersze wybrane pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego – od... (więcej)
 • od 14.90 zł Brak ofert
  W cudzym pięknie to zbiór esejów Adama Zagajewskiego będących swoistym powrotem do lat studenckich i początków artystycznej drogi poety. Eseje te, posługujące się nierzadko krótką, aforystyczną formą, przypominają notatki z... (więcej)
 • od 14.90 zł Brak ofert
  Tom esejów Adama Zagajewskiego poświęconych poezji, cieniom mistrzów (Herbertowi, Czapskiemu), filozofom, artystom oraz osobistym wspomnieniom. Obronie żarliwości, tytułowym szkicu zbioru, autor zastanawia się nad sensem pisania poezji,... (więcej)
 • od 12.72 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-16
  Jeden z najwybitniejszych współczesnych poetów publikuje tom potwierdzający artystyczną klasę i najwyższy poziom poetyckiego kunsztu. Na ""Asymetrię"" składają się wiersze pełne przestrzeni, powietrza i słońca, odwołujące... (więcej)
 • od 34.99 zł Brak ofert
  Eseje zawarte w książce poświęcone są wierszom najbliższych Zagajewskiemu poetów polskich (Stanisław Barańczak, Zbigniew Herbert, Julian Kornhauser, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska) i poetów światowych (Rainer Maria Rilke,... (więcej)
 • dziś najtaniej - od 19.99 Brak ofert
  Wzrok poety jest skierowany w przeszłość, ale ton łagodnej melancholii, do którego zdążył nas przyzwyczaić, przełamuje się tu nastrojem niepokoju. Utracone dzieciństwo i młodość; życie, które przepadło lub zostało unicestwione... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: