Autor: Henryk Grynberg

Znaleziono: 11 e-booków
Sortuj: alfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 33.23zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2021-01-13
  Grynberg naprawia świat Kolejny tom Pamiętnika przynosi głęboki namysł nad rozpędzoną współczesną cywilizacją. W swoich zapiskach dzień po dniu pisarz ocala najważniejsze fragmenty świata: prawdę historyczną, pamięć o ludziach i... (więcej)
 • od 21.48zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2005-01-17
  Opowieść o wykolejonym pokoleniu, o młodych ludziach, których w dzieciństwie deprawowała totalna wojna, a zaraz potem totalitarna szkoła. Książka o znanych postaciach, o szukaniu upragnionego azylu w różnych zakątkach... (więcej)
 • od 18.40zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-01-10
  „Dziedzictwo” jest swoistą opowieścią detektywistyczną skomponowaną z rozmów nagrywanych podczas produkcji znanego filmu dokumentalnego Pawła Łozińskiego „Miejsce urodzenia”. Henryk Grynberg wraca po latach w swoje rodzinne... (więcej)
 • -23% Memorbuch
  od 23.02zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-01-17
  Epicka powieść biograficzna oparta na wspomnieniach Adama Bromberga, komunisty z zamożnej żydowskiej rodziny, więźnia politycznego, niewolnika sowieckiego obozu pracy, oficera frontowego Pierwszej i Drugiej Dywizji, wybitnego wydawcy na... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 23.71 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2017-09-06
  W niniejszym tomie swoich pamiętnikarskich zapisków, datowanych od kwietnia 2014 do lutego 2017 roku przeważnie w McLean pod Waszyngtonem, Henryk Grynberg, prozaik, poeta i eseista, dobitnie komentuje bieżące gry polityczne i międzynarodowe,... (więcej)
 • od 19.90 zł Brak ofert - premiera: 2008-10-01
  „Jest to ciąg dalszy «Uchodźców» i wszystkiego, co dotychczas napisałem, ale można go bez trudu przeczytać, nawet jeśli nie zna się żadnego z moich wcześniejszych utworów” – tłumaczy we wstępie znakomity pisarz. Ta książka to... (więcej)
 • od 14.90 zł Brak ofert
  Książka obejmuje zapiski od 1954 roku, gdy autor zdawał maturę. Twórca „Uchodźców” opisuje wrażenia z lektur, przedstawień teatralnych, obejrzanych filmów, wkleja swoje artykuły, listy, relacjonuje polemiki, w jakich brał udział,... (więcej)
 • od 21.20 zł Brak ofert - premiera: 2014-01-08
  Dzieci Syjonu to wstrząsająca opowieść dokumentalna, którą Henryk Grynberg skomponował na podstawie zeznań żydowskich dzieci ewakuowanych ze Związku Radzieckiego do Palestyny przez armię gen. Andersa. To opowieść o straszliwych... (więcej)
 • od 19.99 zł Brak ofert
  Żydowska wojna - jedna z najgłośniejszych i najwybitniejszych książek w dorobku Henryka Grynberga. To osnuta na autobiograficznych motywach historia tragicznych wojennych losów podwarszawskich Żydów. Narratorem jest kilkuletni żydowski... (więcej)
 • od 20.74 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  "Zbiór eseistyki Henryka Grynberga, na który składają się następujące teksty: — Historia polsko–żydowska — Polska ekskluzywna — Trójkąt polsko–żydowsko–ukraiński — Dziedzictwo duchowe — Przymieszka krwi — Żyd, który... (więcej)
 • od 35.90 zł Brak ofert
  Miałem nadzieję, że pomieszka tu po mnie syn - choć mówi, że nie chce, że za dużo tu mojej obecności - ale teraz już wiem, że nie. Że nie przeżyją mnie i odejdą ze mną moje dęby i bambusy. Że nie przyjdą tu więcej moje sarny,... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: