Autor: Hermann Hesse

Znaleziono: 7 e-booków
Sortuj: alfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -81% Siddhartha
  od 4,40zobacz oferty z 19 księgarni - premiera: 2017-05-05
  Niezapomniana powieść o inspirującej duchowej podróży jest wyrazem fascynacji noblisty Hermana Hessego orientalnymi Indiami. Młody Siddhartha próbuje nadać wartość swoim życiowym doświadczeniom, podejmując wysiłki pogodzenia...(więcej)
 • od 20,88zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2017-05-05
  Najsłynniejsze dzieło noblisty Hermana Hessego. Bohater, Harry Haller, ma poczucie, że nie przystaje do otaczającego go świata pełnego materializmu. Na dodatek jest zmęczony ciągłą walką, którą toczy w sobie – jego humanistyczna...(więcej)
 • -83% Demian
  od 4,40zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2017-10-05
  Kolejny tom w nowej edycji klasycznych dzieł Hermana Hessego. Spragniony sensu życia Sinclair, znudzony iluzorycznością świata, w którym się wychował, wyrusza w fascynującą duchową podróż. Stawia pytania, które mają go doprowadzić...(więcej)
 • od 37,29zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2018-05-17
  Ostatnia powieść Hessego to suma jego doświadczeń i symboliczny obraz epoki. Autor przenosi nas na utopijną prowincję, gdzie świecki zakon intelektualistów uprawia grę szklanych paciorków - sztukę, która jest syntezą...(więcej)
 • od 25,85zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2018-10-19
  Narcyz i Złotousty to niesamowita historia przyjaźni ascetycznego mnicha z bezdomnym rzeźbiarzem. Narcyz reprezentuje świat duchowości, uważa, że równowagę wewnętrzną można osiągnąć tylko w klasztorze, gdzie zapomina się o...(więcej)
 • Uczestnicy wyprawy, przedstawionej w powieści, tworzą swoisty pochód wiernych, o którym Hesse pisał: „Ten pochód wiernych i ufnych dążył na Wschód, do Ojczyzny Światła, nieprzerwanie i od wieków, był on w drodze od całych stuleci,...(więcej)
 • Siddhartha is a novel by Hermann Hesse that deals with the spiritual journey of self-discovery of a man named Siddhartha during the time of the Gautama Buddha. The story takes place in the Nepalese district of Kapilavastu. Siddhartha decides...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: