Autor: Jose Saramago

Znaleziono: 9 e-booków
Sortuj: alfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 31.12zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2019-12-18
  Najbardziej kontrowersyjna powieść laureata literackiej Nagrody Nobla Książka opowiada o życiu Jezusa z Nazaretu w jego najbardziej ludzkim wymiarze, jakiego nigdy nie odważamy się objąć wyobraźnią. Poznajemy trudne relacje młodego...(więcej)
 • od 27.22zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Jan V, władca Portugalii na początku XVIII wieku, pragnie syna i ślubuje po jego narodzinach wznieść ogromny klasztor. Gdy królowa zachodzi w ciążę, przyszły ojciec, pragnąc dotrzymać obietnicy, kładzie kamień węgielny pod...(więcej)
 • Znienawidzona przez ludzkość, sfrustrowana śmierć postanawia porzucić swoje zajęcie. To zaskakujące wydarzenie początkowo wydaje się błogosławieństwem, szybko jednak odsłania skomplikowane zależności pomiędzy Kościołem, Państwem i...(więcej)
 • Bestsellerowa powieść zekranizowana przez Fernanda Meirellesa z Julianne Moore, Markiem Ruffalo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia...(więcej)
 • W nienazwanym mieście, znanym czytelnikom z „Miasta ślepców”, obywatele postanawiają w niezwykły sposób skorzystać z prawa wyborczego. Osiemdziesiąt procent wyborców wrzuca do urn czyste białe karty do głosowania. Tę manifestacje...(więcej)
 • -22% Kain
  od 23.32zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2013-10-01
  Ostatnia powieść José Saramago. Dowcipna, ironiczna, ale jednocześnie głęboko filozoficzna przypowiastka o Kainie, który za swój zbrodniczy czyn został skazany przez Boga na wieczną tułaczkę. Pisarz, swoim charakterystycznym kwiecistym...(więcej)
 • od 27.90 zł Brak ofert
  Hołd złożony dzieciństwu i młodości Wzruszające wspomnienia z dzieciństwa i młodości najbardziej znanego na świecie portugalskiego noblisty José Saramago w wieku 84 lat opublikował pamiętnik, z pierwszych lat swojego życia....(więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Jose Saramago, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył dopiero w sześćdziesiątym roku życia swoją trzecią powieścią Baltazar i Blimunda, nagrodzoną prestiżową...(więcej)
 • od 24.82 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
   (…) gdyby Gilda Lopes nie zabrała mnie do restauracji Pod Słoniem, ta książka by nie powstała. Trzeba było, żeby w mieście Mozarta nastąpiła koniunkcja niezgłębionych zrządzeń losu, abym mógł zapytać: „Co to za postaci?”...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: