Autor: Platon Platon

Znaleziono: 36 e-booków
Sortuj: alfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 3.15zobacz oferty z 29 księgarni - premiera: 2016-07-15
  Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej... (więcej)
 • -93% Państwo
  dziś najtaniej - od 3.49 zobacz oferty z 25 księgarni - premiera: 2020-04-03
  Państwo Platona jest traktatem politycznym, który powstawał w kilku okresach. Najpierw, w okresie sokratycznym, została napisana księga I podejmująca zagadnienia sprawiedliwości i niesprawiedliwości. Pozostałych dziewięć ksiąg... (więcej)
 • od 5.50zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2019-12-03
  Protagoras (Πρωταγόρας) – dzieło filozoficzne Platona, należące do tak zwanych dialogów wczesnych. Zasadniczą problematyką dzieła jest cnota i kwestia jej ewentualnej nauki. W dialogu biorą udział Sokrates oraz sofista... (więcej)
 • od 3.10zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2019-12-03
  Ten dialog Platona ma za temat odczyt popisowy Hippiasza, który stanowiła pochwała bohaterów homeryckich; temat przystępny dla publiczności, bo na Iliadzie i Odysei uczył się ówczesny Grek w szkole czytać i oceniać ludzi i stosunki. Temat... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-04-03
  Platon, Uczta w przekładzie Andrzeja Serafina, pod redakcją Piotra Nowaka, z komentarzami Waltera Benjamina, Ivana Chvatika, Hansa-Georga Gadamera, Davida M. Halperina, Jonathana Leara, Alexandra Nehamasa, Piotra Nowaka i Andrzeja Serafina. Do... (więcej)
 • dziś najtaniej - od 3.49 zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-10-04
  Gorgiasz z Leontinoi (ur. ok. 480, zm. ok. 385 p.n.e.) grecki filozof, retor, teoretyk wymowy należący do 10 najwybitniejszych mówców w Starożytnej Grecji, prekursor teorii sztuki, jeden z czołowych sofistów. Pochodził z Leontinoj na... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-04-03
  Dzieło Platona. Platon to grecki filozof. Był twórcą systemu filozoficznego zwanego obecnie idealizmem platońskim. Zaciekle zwalczany przez jednych, broniony przez innych, system Platona w ten czy inny sposób obecny jest stale w europejskiej... (więcej)
 • od 7.20zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2019-10-02
  Dzieło nie jest traktatem filozoficznym w zwykłym rozumieniu tego słowa, czy nawet w tym znaczeniu, w jakim traktatami filozoficznymi są inne dialogi Platona (np. Uczta). Ani sam Sokrates, ani Platon ustami Sokratesa nie roztrząsają tu... (więcej)
 • od 7.20zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2019-10-02
  Phedon przedstawia spokojność Sokratesa w więzieniu, z jaką oczekuje śmierci, którą uważa za wybawcę duszy swojej z więzów ciała moc jej krępujących, i niedozwalających tej dzielności, jaką by miała, gdyby się od nich uwolniła.... (więcej)
 • -30% Uczta
  od 20.30zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2013-12-23
  Platon, Uczta w przekładzie Andrzeja Serafina, pod redakcją Piotra Nowaka, z komentarzami Waltera Benjamina, Ivana Chvatika, Hansa-Georga Gadamera, Davida M. Halperina, Jonathana Leara, Alexandra Nehamasa, Piotra Nowaka i Andrzeja Serafina. Do... (więcej)
 • od 6.80zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2019-12-03
  Dialog Platona, napisany około roku 350 przed Chrystusem. Zaliczany do dialogów późnych. Rozmówcy spierają się o to, czy najwyższe Dobro polega na przyjemności, czy na mądrości. Zamiarem Platona było wykazać, że zarówno przyjemność... (więcej)
 • od 2.60zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-06-05
  Dialog Platona. Mówcami są Sokrates i Menexen. Dialog składa się głównie z długich pogrzebowej oracji, związanych z Peryklesem i wojną peloponeską. Sokrates przedstawia tutaj Menexenowi przemówienie, którego, jak twierdzi, nauczył się... (więcej)
 • od 1.60zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-06-05
  Opowieść o Erze jest legendą, którą Platon umieścił w „Rzeczpospolitej”. Historia zawiera opis kosmosu i zaświatów, które przez wiele stuleci miały ogromny wpływ na myśl religijną, filozoficzną i naukową. Historia zaczyna... (więcej)
 • od 2.00zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-06-05
  Ion – dialog Platona zaliczany do dialogów wczesnych. Stronami dialogu są Sokrates oraz Ion, pochodzący z Efezu wędrowny rapsod. Dialog traktuje o relacjach pomiędzy poezją oraz wiedzą i jej przedmiotami. Ustami Sokratesa Platon... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-02-11
  Platon w dialogu "Menon", porusza kwestię uczenia się. Przytacza historię o jednym z niewolników, który tylko na podstawie kilku wskazówek, samodzielnie rozwiązuje zadanie geometryczne. Niewolnik ów jest jeszcze dość młody, zatem na pewno... (więcej)
 • dziś najtaniej - od 3.49 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-02-11
  Początek i koniec dialogu to obrazy, które nam plastycznie przed oczy stawiają ostatnie chwile i śmierć Sokratesa – środek, to własne rozważania Platona nad śmiercią i nieśmiertelnością duszy, i jego własne zapędy ascetyczne... (więcej)
 • dziś najtaniej - od 3.49 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2021-02-11
  Fileb, czyli rozmowa o rozkoszy. Obyczajowa. Taki tytuł nosi nasz dialog w zbiorze Pism Platona. Autor szuka w nim odpowiedzi na pytanie, jaki typ życia uznać za najlepszy. Czy oddać pierwszeństwo życiu oddanemu gonitwie za rozkoszami bez... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2020-04-03
  Platon Fajdros tłum. Władysław Witwicki ISBN 978-83-288-5707-0 Wstęp tłumacza Rozkwit kultury podczas upadku politycznego Po świetnych czasach Peryklesa zostało w Atenach różowe wspomnienie i żółkniejące marmury Akropolu. Na... (więcej)
 • Dzieło Platona. Platon to grecki filozof. Był twórcą systemu filozoficznego zwanego obecnie idealizmem platońskim. Zaciekle zwalczany przez jednych, broniony przez innych, system Platona w ten czy inny sposób obecny jest stale w europejskiej... (więcej)
 • Jeśli ktoś, nie zważając na właściwą miarę, daje mniejszym większe – statkom żagle, ciałom pokarmy, a duszom władze – wszystko się wywraca i, butnie rozrośnięte, wnet popada już to w choroby, już to w płód buty,... (więcej)
 • Przedmiotem rozmowy jest określenie zalety duchowej, którą Hellenowie nazywali „sofrozyne”, a której polski język nie umie nazwać jednym wyrazem. Nie tylko polski, zresztą. Kłopot z tym wyrazem mają i Francuzi, i Niemcy, i... (więcej)
 • O czym właściwie Sokrates rozmawia, nie łatwo jest powiedzieć po polsku, choć zazwyczaj się pisze, że jest tu mowa o przyjaźni. Jest o niej mowa, zapewne. Ale chodzi rozmawiającym nie tylko o to, żeby określić to, co my dziś nazywamy... (więcej)
 • Hippiasza większego uważają niektórzy za dialog związany treścią z Hippiaszem mniejszym. I tak O. Apelt, autor nowego tłumaczenia niemieckiego dwóch tu zebranych dialogów, widzi w dialogu większym pewnego rodzaju pieśń przebłagalną.... (więcej)
 • Zadanie dialogu to: rozwinąć określenie męstwa wraz z trudnościami, które się z tym wiążą. Inaczej: próbować dojrzeć, co to właściwie jest męstwo. Tak, jak je rozumieją ludzie, którzy się nim odznaczają sami, i jak je przede... (więcej)
 • Platon szuka w tej pracy odpowiedzi na pytanie, czym właściwie jest wiedza. Pytanie bardzo żywe w owych czasach. Wiadomo, że sofiści nie uznawali wiedzy jednej – prawdziwej, a więc i obowiązującej dla wszystkich. Protagoras uczył, że... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: