Autor: Seweryna Szmaglewska

Znaleziono: 7 e-booków
Sortuj: alfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 26.06zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2020-07-08
  Kontynuacja "Dymów nad Birkenau", jednej z najważniejszych relacji o obozie Auschwitz-Birkenau. Lepiej pełzać na czworakach, podpierając się odrąbanymi kikutami, ale żyć. Takie jest najpotężniejsze prawo człowieka. Chęć życia.... (więcej)
 • od 25.87zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2020-03-02
  Nareszcie w wersji elektronicznej. Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar obozu Auschwitz-Birkenau i jednocześnie jedna z pierwszych literackich relacji z piekła na ziemi. "Na ściany, podłogi, cegły padła tu krew... (więcej)
 • od 27.16zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2020-10-03
  Literackie świadectwo z procesu największych zbrodniarzy Trzeciej Rzeszy "Jak mówić? Jak przekazać fetor umierania, smród nędzy, obrzydliwość durchfallu płynącego po nogach? Jak opowiedzieć, iloma odmianami śmierci osiągnięto... (więcej)
 • od 24.67zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2021-02-03
  Literacki powrót autorki "Dymów nad Birkenau" do obozowej rzeczywistości. W naszym transporcie było jedno młode małżeństwo żydowskie; jak się dowiedzieli, że jedziemy do Oświęcimia, to zrozumieli, co to znaczy. Może rozpaczali?... (więcej)
 • od 33.26zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2021-08-25
  Po raz pierwszy zebrane w jednym tomie wszystkie opowiadania autorki 'Dymów nad Birkenau". Słyszałam płacz. Wszędzie go było słychać. Później dowiedziałam się, że słyszano go nawet w obozie męskim. Później też powiedziały mi... (więcej)
 • dziś najtaniej - od 8.90 Brak ofert
  Wakacje rozpoczęte i zastęp „Czarnych stóp” może pojechać na obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Ich zadaniem będzie nie tylko pilnowanie nocą obozu, czy zdobywanie konkretnych sprawności, harcerze muszą się dowiedzieć kto... (więcej)
 • od 14.90 zł Brak ofert
  Kiedy wakacje się kończą harcerze zaczynają się nudzić…Bzdury! Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa przygoda!Zastęp „Czarnych stóp” nie tylko musi stawić czoła dobremu wychowaniu pupila zastępu, czy też na nowo sprostać... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: