Autor: Sofokles

Znaleziono: 15 e-booków
Sortuj: alfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 •   zobacz oferty z 45 księgarni - premiera: 2011-09-01
  Sofokles to żyjący w V wieku p.n.e. wybitny grecki tragik, polityk i dowódca wojskowy, a także reformator teatru. Jego dzieła już przez starożytnych uznawane były za wybitne, a dziś, niemal dwa i pół tysiąca lat po ich napisaniu... (więcej)
 •   zobacz oferty z 27 księgarni - premiera: 2011-09-01
  Nowatorskie opracowanie lektury zgodne z podstawą programową, wyróżnione ważne cytaty, potrzebne w czasie pracy nad lekturą. Streszczenie ułatwiające interpretację, na marginesach plan wydarzeń porządkujący przebieg akcji. Wyjaśnienia... (więcej)
 • od 18.20zobacz oferty z 16 księgarni - premiera: 2015-09-03
  Trzy najsłynniejsze tragedie Sofoklesa w nowym przekładzie Antoniego Libery, pisarza i znawcy twórczości największego dramatopisarza XX wieku, Samuela Becketta. Mimo dwóch i pół tysiąca lat, jakie dzieli nas od czasu, kiedy żył i... (więcej)
 • od 3.49zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2015-06-30
  Sofokles (496-406 p.n.e.), tragediopisarz grecki, jeden z trzech wielkich tragików starożytnych (obok Ajschylosa i Eurypidesa). Brał udział w życiu politycznym Aten (był skarbnikiem Związku Ateńskiego, strategiem, kapłanem herosa-lekarza... (więcej)
 • od 3.89zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-06-16
  Edyp w Kolonie jest ostatnim, nieukończonym dziełem Sofoklesa. Ta pozorna inkongruencja jest jednym z dowodów poświadczających silną u Sofoklesa tendencję do rozbijania tetralogii na poszczególne autonomiczne tragedie i dramaty... (więcej)
 • od 5.53zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2013-01-31
  Aż trzy z zachowanych tragedii Sofoklesa poświęconych jest Edypowi i jego rodzinie. Sofokles ujął w Królu Edypie najbardziej tragiczny moment mitu, kiedy Edyp - szczęśliwy władca, mąż i ojciec, dowiaduje się, że w rzeczywistości jest... (więcej)
 • od 27.90zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2018-01-01
  Dwutomowa edycja Tragedii Sofoklesa w nowym przekładzie i opracowaniu Antoniego Libery. Tom I zawiera cykl tebański, czyli Króla Edypa, Edypa w Kolonos i Antygonę, tom II – cykl trojański, czyli Ajasa, Filokteta i Elektrę oraz nienależące... (więcej)
 • „9 największych tragedii starogreckich” to zbiór tragedii największych ateńskich poetów: Ajschylosa, Sofoklesa oraz Eurypidesa, twórców nowego gatunku, jakim jest dramat, ukazujący w sposób nowatorski ludzki los, cierpienia i... (więcej)
 • od 4.50zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-06-16
  „Kobiety z Trachis” lub jak w niniejszym przekładzie „Trachinki” powstały pomiędzy 450-425 r. p.n.e., jest to ateńska tragedia Sofoklesa. „Kobiety z Trachis” są ogólnie uważane za mniej rozbudowane niż inne dzieła Sofoklesa, a... (więcej)
 • od 4.50zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-06-16
  Król Edyp – tragedia grecka napisana ok. 427 p.n.e. przez Sofoklesa. Obok innych dwóch sztuk Sofoklesa – „Edypa w Kolonie” i „Antygony” należy do tak zwanego cyklu Tebańskiego. Tragedia przedstawia bezsilność wobec nieodgadnionych... (więcej)
 • od 4.50zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-06-16
  Tytułowym bohaterem sztuki jest Filoktet z krainy Ojty, syn Pojasa – przesławny łucznik, który razem z Grekami wyruszył na podbój Troi. Po drodze został jednak ukąszony przez strażnika nimfy Chryse – węża strzegącego bezlistnej figi,... (więcej)
 • od 4.50zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-06-16
  Z wprowadzenie tłumacza: „Tragedia ta czasem powstania bliską jest niewątpliwie Antygonie (441), należy więc do najwcześniejszych wśród sztuk Sofoklesa, które nam się zachowały. Przedstawia ona szał i samobójstwo tego przedniego... (więcej)
 • -30% Antygona
  Jak wybrać między prawami boskimi a prawami ludzkimi? Posłuszna nakazom bogów Antygona grzebie ciało brata, który zdradził Teby, i ponosi za to najwyższą karę. Władający miastem Kreon w imię dobra państwa lekceważy konieczność... (więcej)
 • Sofokles (496-406 p.n.e.), tragediopisarz grecki, jeden z trzech wielkich tragików starożytnych (obok Ajschylosa i Eurypidesa). Brał udział w życiu politycznym Aten (był skarbnikiem Związku Ateńskiego, strategiem, kapłanem herosa-lekarza... (więcej)
 • od 1.99 zł Brak ofert

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: