ISBN:9788301161743

ECDL. Użytkowanie komputerów. Moduł 2

Autor: Halina Nowakowska Zdzisław Nowakowski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (European Computer Driving Licence – ECDL) potwierdza zdobycie umiejętności w zakresie obsługi komputera i programów użytkowych po odbyciu międzynarodowego systemu szkoleń. W Polsce licencji na szkolenia udziela Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI), ono także wydaje certyfikaty.

Pełny certyfikat i szkolenie obejmują 7 modułów tematycznych dotyczących podstaw posługiwania się komputerem, systemu operacyjnego, sieci i Internetu oraz podstawowych aplikacji (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacje i baza danych). Każdy z modułów zakończony jest egzaminem – zdanie wszystkich prowadzi do uzyskania certyfikatu ECDL. Ponadto można otrzymać dodatkowe certyfikaty potwierdzające zdobycie umiejętności w zakresie wykorzystania narzędzi CAD w projektowaniu (ECDL CAD), korzystania z Internetu (e-Obywatel), projektowania stron internetowych (ECDL WebStarter).

Prezentowana książka jest rekomendowana przez PTI jako materiał szkoleniowy. Obecne wydanie zostało opracowane na podstawie sylabusa w wersji 5.0, wprowadzonego na przełomie lat 2008/2009.

Moduł 2 obejmuje następujące zagadnienia:

* pojęcie i zadania systemu operacyjnego,

* ustawienia pulpitu, paska zadań, menu START,

* instalowanie i odinstalowywanie programów,

* konta użytkowników,

* zasady pracy z plikami i folderami,

* wyszukiwanie informacji,

* kompresja plików,

* wirusy komputerowe,

* drukowanie dokumentów.

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 32.37 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.37 zł vagabook.pl

E-booki podobne do "ECDL. Użytkowanie komputerów. Moduł 2"