ISBN:9788301162290

Analiza, cz. 1

Autor: Krzysztof Maurin

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Każde słowo – podobnie jak imię – niesie w sobie różną treść, budzi różne skojarzenia zależne od doświadczeń tego, kogo spotyka. I tak, słowo analiza znaczy dla każdego matematyka coś innego. Dla jednych obejmuje ono niewiele więcej niż rachunek różniczkowy i całkowy, dla innych kojarzy się z twierdzeniem Riemanna–Rocha czy formami harmonicznymi. Jest to jedyny podręcznik, który wychodząc od zera – dokładniej mówiąc od liczb wymiernych – dochodzi do teorii dystrybucji, całek prostych, analizy na rozmaitościach zespolonych, przestrzeni Kählera, teorii snopów i wiązek wektorowych itd. Celem moim było pokazanie młodemu człowiekowi piękna i bogactwa tego niezwykłego świata, jakim jest współczesna analiza matematyczna.

(z Przedmowy)

Książka jest wznowieniem piątego zmienionego wydania pierwszej części trylogii prof. Krzysztofa Maurina Analiza, które ukazało się nakładem PWN w 1991 roku jako tom 69 Biblioteki Matematycznej.

Część I ma charakter podręcznika. Dominującym obiektem w tej części jest pochodna i jej zastosowania. Autor zaczyna wykład od pojęć i zagadnień elementarnych i dochodzi, poprzez fakty z analizy klasycznej, do problemów i teorii będącej przedmiotem badań współczesnej matematyki. Prostota i jasność wykładu, zwięzły styl, wszelkie niezbędne definicje, liczne przykłady i komentarze ułatwiają czytelnikowi – nawet o skromnej wiedzy matematycznej – przyswojenie materiału.

Plik PDF ma postać skanów co uniemożliwia przeszukiwanie tekstu.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 35.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
59.00 zł empik.pl
pdf
od 31.86 zł
(dla stałych klientów)
35.40 zł ebookpoint.pl
pdf
35.40 zł helion.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
41.30 zł ibuk.pl
pdf
49.73 zł ebuczek.pl
pdf
50.12 zł gandalf.com.pl
pdf
52.51 zł swiatebookow.pl
pdf
53.10 zł zinamon.pl
pdf
59.00 zł litres.pl
pdf
59.00 zł virtualo.pl

Krzysztof Maurin - inne e-booki

E-booki podobne do "Analiza, cz. 1"