ISBN:9788301162313

Analiza, cz. 3

Autor: Krzysztof Maurin

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Każde słowo – podobnie jak imię – niesie w sobie różną treść, budzi różne skojarzenia zależne od doświadczeń tego, kogo spotyka. I tak, słowo analiza znaczy dla każdego matematyka coś innego. Dla jednych obejmuje ono niewiele więcej niż rachunek różniczkowy i całkowy, dla innych kojarzy się z twierdzeniem Riemanna–Rocha czy formami harmonicznymi. Jest to jedyny podręcznik, który wychodząc od zera – dokładniej mówiąc od liczb wymiernych – dochodzi do teorii dystrybucji, całek prostych, analizy na rozmaitościach zespolonych, przestrzeni Kählera, teorii snopów i wiązek wektorowych itd. Celem moim było pokazanie młodemu człowiekowi piękna i bogactwa tego niezwykłego świata, jakim jest współczesna analiza matematyczna.

(z Przedmowy)

Książka jest wznowieniem pierwszego wydania trzeciej części trylogii prof. Krzysztofa Maurina Analiza, które ukazało się nakładem PWN w 1991 roku jako tom 71 Biblioteki Matematycznej.

W części III autor, zakładając, że czytelnik zna elementy topologii ogólnej i całkowania form różniczkowych, wnika najpierw głębiej w analizę zespoloną, a następnie idzie drogą Riemanna, dla którego teoria potencjału, na powierzchniach związanych nierozerwalnie z jego nazwiskiem, była głównym narzędziem.

Plik PDF ma postać skanów co uniemożliwia przeszukiwanie tekstu.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 41.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 37.26 zł
(dla stałych klientów)
41.40 zł ebookpoint.pl
pdf
41.40 zł helion.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
51.75 zł ibuk.pl
pdf
57.27 zł vagabook.pl
pdf
57.90 zł gandalf.com.pl
pdf
57.96 zł litres.pl
pdf
58.06 zł ebuczek.pl
pdf
61.41 zł swiatebookow.pl
pdf
62.10 zł zinamon.pl
pdf
69.00 zł virtualo.pl

Krzysztof Maurin - inne e-booki

E-booki podobne do "Analiza, cz. 3"