ISBN:9788301172251

Chemia fizyczna. Tom 4

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Stron: 860

Opłacalność: 6.73 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

W książce przedstawiono eksperymentalne i teoretyczne metody fizykochemii wykorzystywane rutynowo jako niezbędne narzędzia badawcze, kontrolne i diagnostyczne.

W pierwszej części opisano podstawowe zagadnienia kluczowe do skutecznego, bezpiecznego i twórczego wykonywania pracy eksperymentalnej z użyciem specjalistycznego sprzętu i aparatury. W szczególności omówiono: ˇ zasady i bezpieczeństwo pracy laboratoryjnej; ˇ podstawy pomiarów fizykochemicznych; ˇ metody opracowania wyników wraz z zasadami określania niepewności pomiarów i wyników; ˇ przyrządy i aparaturę pomiarową.

W drugiej części zgromadzono opisy doświadczeń ilustrujących podstawowe prawa i zjawiska z zakresu fizykochemii, wykonywanych w typowych warunkach laboratoryjnych. Uwzględniono doświadczenia o charakterze demonstracyjnym, ćwiczenia w skutecznym wykonywaniu pomiarów oraz eksperymenty służące do obliczania wielkości fizykochemicznych na podstawie pomiaru wielkości elementarnych. Wiele miejsca poświęcono eksperymentom analitycznym. Opisy eksperymentów są prezentowane wraz z realnymi wynikami i stosowną dyskusją ich niepewności.

Książka zamyka cykl "Chemia fizyczna", w skład którego wchodzą jeszcze dwa tomy omawiające teoretyczne aspekty fizykochemii ogólnej oraz tom poświęcony praktycznym problemom obliczeniowym. Pozycje te stanowią spójną całość i powinny się znaleźć w bibliotece wszystkich osób zajmujących się pracą eksperymentalną, w której elementy fizykochemii są podstawą stosowanych powszechnie metod pomiarowych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.48 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 57.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 52.07 zł
(dla stałych klientów)
57.85 zł ebookpoint.pl
pdf
od 8.90 zł
(dostęp online)
62.30 zł ibuk.pl
pdf
74.69 zł gandalf.com.pl
pdf
80.10 zł zinamon.pl
pdf
  53.40 zł
w programie Nexto Premium
82.77 zł nexto.pl
pdf
89.00 zł woblink.pl
pdf
89.00 zł swiatebookow.pl
pdf
89.00 zł virtualo.pl
pdf
89.00 zł publio.pl

E-booki podobne do "Chemia fizyczna. Tom 4"