ISBN:9788301174675

Mechanika nawierzchni drogowych w zarysie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Stron: 666

Opłacalność: 8.69 zł/100 stron

Mechanika kubaturowych konstrukcji budowlanych (budynków, budowli przemysłowych, obiektów mostowych), czyli mechanika budowli będąca podstawą naukową ich analiz i projektowania, jest bogato opisana w literaturze. Jednak dominujące w mechanice budowli modele jednowymiarowe elementów konstrukcji nie są adekwatne do nawierzchni drogowych. Dlatego też powstała niniejsza książka, w której po raz pierwszy w kraju, w formie zwartej, przedstawiono całościowo zagadnienia mechaniki nawierzchni drogowych jako konstrukcji budowlanych.

W kolejnych rozdziałach zostały omówione następujące zagadnienia związane z nawierzchniami drogowymi: § model geometryczny i parametryzacja, § deformacje i kinematyka, § siły zewnętrzne i wewnętrzne działające na nawierzchnię drogową, § modele mechaniczne materiałów, § zagadnienia termiczne, § modele mechaniczne podłoża, § modele obciążenia pojazdami, § modele mechaniczne konstrukcji. W ostatnim rozdziale (najobszerniejszym) są przedstawione przykłady rozwiązań zagadnień mechaniki nawierzchni drogowych.

Książka jest adresowana do wszystkich kadr technicznych drogownictwa, a w szczególności: do osób prowadzących badania i analizy nawierzchni drogowych (badania doświadczalne i analizy teoretyczne), projektantów i konsultantów w zakresie konstrukcji nawierzchni, inżynierów prowadzących budowę i przebudowę dróg – także oczywiście do studentów, doktorantów i młodych pracowników nauki specjalności drogowych.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 57.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
89.00 zł litres.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
57.85 zł ibuk.pl
pdf
od 64.08 zł
(dla stałych klientów)
71.20 zł ebookpoint.pl
pdf
72.84 zł gandalf.com.pl
pdf
75.65 zł vagabook.pl
pdf
79.21 zł swiatebookow.pl
pdf
80.10 zł zinamon.pl
pdf
  53.40 zł
w programie Nexto Premium
82.77 zł nexto.pl
pdf
89.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Mechanika nawierzchni drogowych w zarysie"