ISBN:9788301175122

Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne. Środowiskowe uwarunkowania przygotowania i realizacji

Autor: Adam Rak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 35%

Poradnik kompleksowo ujmujący procedury przygotowania procesu budowlanego w aspekcie jego oddziaływania na środowisko i uwzględniający obowiązujące procedury i przepisy prawne.

Wdrażanie prawa wspólnotowego Unii Europejskiej spowodowało wiele zmian przepisów prawnych i organizacyjnych związanych z procesem planowania, przygotowania i realizacji inwestycji. Szczególnymi regułami obwarowane są zwłaszcza przedsięwzięcia finansowane ze środków publicznych.

Autor, korzystając z wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas współpracy z inwestorami, jednostkami nadzorującymi i wykonawcami (mając na uwadze trudności ograniczające prawidłowe planowanie i przygotowanie procesu inwestycyjnego), omówił w książce:

– miejsce i rolę inwestora oraz projektanta w procesie projektowym; – aktualne praktyki niesprzyjające opracowaniu dobrej jakościowo dokumentacji; – modele kontraktowe przygotowania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej ze wskazaniem powiązań między poszczególnymi opracowaniami; – podział prac projektowych na odrębne zamówienia i sposoby ich zamawiania, określając wady oraz zalety każdego wariantu; – procedury środowiskowych uwarunkowań na etapie przygotowania i realizacji inwestycji; – metodologię wyboru wykonawcy prac projektowych nie tylko na podstawie kryterium cenowego, lecz także na podstawie innych kryteriów, wymiernych i niewymiernych.

Przedstawione procedury mogą stanowić użyteczne źródło informacji do przygotowania dokumentacji środowiskowej, w tym raportów oddziaływania na środowisko i środowiskowych planów zarządzania budowami.

Książka jest przeznaczona dla pracowników wyspecjalizowanych jednostek gospodarczych zajmujących się planowaniem, przygotowaniem i realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych oraz odpowiednich wydziałów administracji samorządowej i państwowej. Z pewnością skorzystają z niej również studenci kierunków: budownictwo, inżynieria środowiska, ochrona środowiska.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 31.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
49.00 zł litres.pl
mobi epub
41.40 zł ebuczek.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
31.85 zł ibuk.pl
pdf
od 35.28 zł
(dla stałych klientów)
39.20 zł ebookpoint.pl
pdf
40.67 zł vagabook.pl
pdf
42.13 zł gandalf.com.pl
pdf
43.61 zł swiatebookow.pl
pdf
44.10 zł zinamon.pl
pdf
  29.40 zł
w programie Nexto Premium
45.57 zł nexto.pl
pdf
49.00 zł publio.pl
pdf
49.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne. Środowiskowe uwarunkowania przygotowania i realizacji"