ISBN:9788301175122

Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne. Środowiskowe uwarunkowania przygotowania i realizacji

Autor: Adam Rak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 33.60 zł.

Oszczędzasz: 26%

Poradnik kompleksowo ujmujący procedury przygotowania procesu budowlanego w aspekcie jego oddziaływania na środowisko i uwzględniający obowiązujące procedury i przepisy prawne.

Wdrażanie prawa wspólnotowego Unii Europejskiej spowodowało wiele zmian przepisów prawnych i organizacyjnych związanych z procesem planowania, przygotowania i realizacji inwestycji. Szczególnymi regułami obwarowane są zwłaszcza przedsięwzięcia finansowane ze środków publicznych.

Autor, korzystając z wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas współpracy z inwestorami, jednostkami nadzorującymi i wykonawcami (mając na uwadze trudności ograniczające prawidłowe planowanie i przygotowanie procesu inwestycyjnego), omówił w książce:

– miejsce i rolę inwestora oraz projektanta w procesie projektowym; – aktualne praktyki niesprzyjające opracowaniu dobrej jakościowo dokumentacji; – modele kontraktowe przygotowania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej ze wskazaniem powiązań między poszczególnymi opracowaniami; – podział prac projektowych na odrębne zamówienia i sposoby ich zamawiania, określając wady oraz zalety każdego wariantu; – procedury środowiskowych uwarunkowań na etapie przygotowania i realizacji inwestycji; – metodologię wyboru wykonawcy prac projektowych nie tylko na podstawie kryterium cenowego, lecz także na podstawie innych kryteriów, wymiernych i niewymiernych.

Przedstawione procedury mogą stanowić użyteczne źródło informacji do przygotowania dokumentacji środowiskowej, w tym raportów oddziaływania na środowisko i środowiskowych planów zarządzania budowami.

Książka jest przeznaczona dla pracowników wyspecjalizowanych jednostek gospodarczych zajmujących się planowaniem, przygotowaniem i realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych oraz odpowiednich wydziałów administracji samorządowej i państwowej. Z pewnością skorzystają z niej również studenci kierunków: budownictwo, inżynieria środowiska, ochrona środowiska.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.32 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 43.66 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
43.66 zł ibuk.pl
pdf
od 42.48 zł
(dla stałych klientów)
47.20 zł ebookpoint.pl
pdf
49.73 zł ebuczek.pl
pdf
  32.40 zł
w programie Nexto Premium
50.22 zł nexto.pl
pdf
51.35 zł gandalf.com.pl
pdf
52.51 zł swiatebookow.pl
pdf
53.10 zł zinamon.pl
pdf
54.00 zł virtualo.pl
pdf
59.00 zł publio.pl
pdf
59.00 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne. Środowiskowe uwarunkowania przygotowania i realizacji"