ISBN:9788301185176

Milion lat w jeden dzień. Fascynująca historia życia codziennego. Od jaskini do globalnej wioski

Autor: Greg Jenner

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Stron: 392

Opłacalność: 8.75 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Opowieść o codzienności może być fascynująca! Autor przegląda dzieje ludzkości sięgając do źródeł naszych codziennych czynności, badając ich początek i zaskakujący rozwój, który doprowadził do wykształcenia codziennych nawyków, nad którymi dzisiaj się nie zastanawiamy.

Kto wymyślił łóżka? Kiedy zaczęliśmy myć zęby? Jak długą historię mają wino i piwo? Jakie były najsłynniejsze modowe wpadki od starożytności do dziś? Czemu porzuciliśmy nagość na rzecz futer? Skąd wzięły się sztućce?

Nie jest to historia wojen, polityki ani doniosłych wydarzeń: Greg Jenner zagląda do rzymskich śmietników, egipskich mumii i wiktoriańskich ścieków, wyciągając niezwykłe, zaskakujące, a czasem wręcz niedorzeczne ciekawostki o naszej przeszłości.

Każdego dnia, od porannego dźwięku budzika, po wieczorne nakrycie się kołdrą, bierzemy udział w rytuałach, które trwają od milionów lat. Skupiająca się na codziennych czynnościach książka Milion lat w jeden dzień odkrywa fascynującą historię zwyczajów, które bierzemy dziś za pewnik. Greg Jenner zabiera nas na radosną przejażdżkę po dziejach ludzkości, badając stopniową – i często nieoczekiwaną – ewolucję naszych nawyków.
Opowieść Jennera obejmuje cały świat i miliony lat ludzkiej ewolucji – i dotyczy wszystkich drobnostek, które od zawsze nas ciekawiły, oraz wielu innych, którym zwykle nie poświęcamy ani jednej myśli. To historia naszego życia, sięgająca milion lat wstecz.

Fragment książki:

W roku 1718 korespondent «Weekly Journal» donosił: «Widziałem niejedną modną panią niskiego wzrostu, która żeglując po domu w swoich obręczach, przypominała dziecko w chodziku». W latach czterdziestych XVIII wieku suknie dworskie były już tak szerokie, że damy musiały przechodzić przez drzwi bokiem jak krab, bo inaczej utknęłyby we framudze. Z jaką trudnością wsiadały do wysokich powozów, możemy sobie tylko wyobrażać. Dodajmy przy tym, że oprócz sukni na stelażu damy te nosiły wielkie, ciężkie, misternie trefione peruki, a pod sukniami nie miały pantalonów. Możliwości popełnienia faux pas musiały być więc ogromne. Tak skomplikowanej kreacji nie dawało się też włożyć samodzielnie. Dama stała nieruchomo, a pokojówki po kawałku nakładały na nią strój, uwijając się wokół niej zupełnie tak, jak sprawna ekipa z pit stopu uwija się wokół bolidu Formuły 1

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 34.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
34.30 zł ibuk.pl
mobi epub
od 35.28 zł
(dla stałych klientów)
39.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.21 zł publio.pl
mobi epub
41.12 zł gandalf.com.pl
mobi epub
41.65 zł vagabook.pl
mobi epub
43.61 zł swiatebookow.pl
mobi epub
44.10 zł litres.pl
mobi epub
44.10 zł litres.pl
mobi epub
44.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  29.40 zł
w programie Nexto Premium
49.00 zł nexto.pl
mobi epub
49.00 zł empik.pl
mobi epub
49.00 zł virtualo.pl
mobi
44.10 zł zinamon.pl
epub
44.10 zł zinamon.pl
epub
49.00 zł
(z kodem prom.)
49.00 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Milion lat w jeden dzień"