Wielka ucieczka. Zdrowie, bogactwo i źródła nierówności

Autor: Angus Deaton

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 30%

To historia ludzkości uciekającej przed nędzą i śmiercią. Opowieść o tym, jak ludzie zdołali uczynić swoje życie lepszym – i o tym, jak pociągnęli za sobą innych.
Tematem tej książki jest niekończący się taniec postępu i nierówności. Chcę pokazać, w jaki sposób postęp tworzy nowe nierówności, a także to, że nierówności mogą czasami być pomocne, bo wskazują drogę i motywują do działania – a czasami przeciwnie, przeszkadzać, kiedy ci, którzy zdołali uciec, chronią swoje pozycje uniemożliwiając ucieczkę innym. To historia, która była już opowiadana wielokrotnie, ale ja chcę ją opowiedzieć w nowy sposób.
Łatwo jest założyć, że w ucieczce przed biedą chodzi tylko o pieniądze, o to, żeby mieć więcej i móc żyć bez tego dręczącego lęku o jutro (...). Pieniądze są bardzo ważnym elementem tej układanki, ale równie – a może nawet bardziej – ważne jest lepsze zdrowie i większe prawdopodobieństwo życia na tyle długo, aby osiągnąć powodzenie. Rodzice żyjący w ciągłym lęku o życie swoich dzieci, a często w realiach, w których to życie jest nieustannie zagrożone, matki rodzące po dziesięcioro dzieci po to, aby choć połowa z nich dożyła wieku dorosłego – tacy ludzie doświadczają niedostatku głębszego niż sam brak pieniędzy.
Napisano wiele książek o bogactwie i o nierównościach, o tym, jak zdrowie i zamożność idą w parze...  Ja staram się opowiedzieć te historie łącznie, mając nadzieję, że demografowie i historycy pozwolą ekonomiście zapuścić się na swój teren, ponieważ historia osiągania dobrobytu i dążenia do tego, co sprawia, że warto żyć, byłaby niekompletna, gdybyśmy skupili się tylko na części tego, co w tej sprawie istotne.
Z Przedmowy Autora
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 49,70

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
49,70 zł ibuk.pl
mobi epub
49,90 zł virtualo.pl
mobi epub
56,80 zł onepress.pl
mobi epub
od 51,12 zł
(dla stałych klientów)
56,80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
59,64 zł woblink.pl
mobi epub
63,90 zł ravelo.pl
mobi epub
63,90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
70,99 zł empik.pl
mobi epub
71,00 zł litres.pl
mobi epub
71,00 zł publio.pl
mobi
63,90 zł zinamon.pl
epub
63,90 zł zinamon.pl

Angus Deaton - inne e-booki

E-booki podobne do "Wielka ucieczka. Zdrowie, bogactwo i źródła nierówności"