Neuropsychologia kliniczna

Autor: Juri D. Kropotov, Bożydar L.J. Kaczmarek Maria Pąchalska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Opłacalność: 9.74 zł/100 stron

Atutem pracy jest połączenie w jedną spójną całość najnowszych światowych trendów w myśleniu o mózgu (przede wszystkim teorii mikrogenetycznej) wraz ze specyficznymi wskazówkami, jak prowadzić diagnozę i terapię neuropsychologiczną chorego po urazie mózgu.

Autorzy porządkują tu najnowsze osiągnięcia teoretyczne i kliniczne neuropsychologii. Przyjęty przez nich nowy paradygmat pracy mózgu oparty na teorii mikrogenetycznej umożliwił ukazanie struktur i procesów psychicznych w sposób dynamiczny. Oznacza to nowe pojmowanie neuropsychologii klinicznej jako nauki.

Główna część podręcznika poświęcona jest analizie zaburzeń świadomości, procesów poznawczych, emocjonalnych i zachowania, ze szczególnym uwzględnieniem dynamiki i przenikania objawów. Dzięki temu wprowadza nas ona, w profesjonalny a zarazem przystępny sposób, w złożone problemy, z jakimi borykają się osoby z uszkodzeniem mózgu. Każdy rozdział wzbogacono analizą przypadków z praktyki autorów lub nową interpretacją przypadków klasycznych. Książka przeznaczona jest dla studentów psychologii i innych, pokrewnych kierunków, a także specjalistów, którzy zajmują się badaniami naukowymi i opieką chorych z uszkodzeniami mózgu.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
55,30 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
71,10 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
od 74,16 zł
(dla stałych klientów)
82,40 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
103,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
103,00 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
103,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
71,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
71,10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Neuropsychologia kliniczna"