Współczesne społeczeństwo polskie

Autor: Anna Giza, Małgorzata Sikorska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 35%

Wszystko zaczyna się od ludzi: to oni stanowią materię społeczeństwa. To motto socjologów, którzy zajmują się badaniem życia społecznego. Dzięki prowadzonym przez nich analizom łatwiej zrozumieć zmiany, które wpływają na każdego z nas, i odpowiedzieć na nurtujące wielu pytania. Dlaczego żyjemy coraz dłużej, mamy coraz mniej dzieci i coraz częściej zawierane małżeństwa kończą się rozwodem? Dlaczego czekamy w długich kolejkach do lekarza i czy faktycznie Polacy są wierzący? Po co ludzie pracują i czy kiedykolwiek będziemy zarabiać tyle, ile na Zachodzie?


Książka ma za zadanie nie tylko uczyć wyobraźni socjologicznej, ale również pokazywać historyczne, polityczne i ekonomiczne uwarunkowania przemian, jakie dzieją się na naszych oczach. Interaktywna struktura rozdziałów ma ułatwić łączenie ze sobą pozornie odległych zjawisk i zachęcać do krytycznego myślenia, zapraszając do wgłębienia się w socjologiczne spojrzenie na świat.


 Na ogół socjologowie, kiedy zastanawiają się nad przemianami pracy, piszą o strukturalnym bezrobociu. Jeżeli już zajmują się przemianami rodziny, to piszą o globalnym spadku dzietności. Kłopoczą ich sprawy «wielkie», opisywane wielkimi liczbami. Tymczasem kapitalne przeobrażenia, jakie dokonały się we współczesnej Polsce, w tak dalekich wydawałoby się od codziennego doświadczenia sferach jak polityka czy makroekonomia, wpływają na każdą i każdego z nas – w naszych domach, w pracy, u lekarza, w świątyni i w samochodzie. Autorów tej książki cechuje wyobraźnia socjologiczna, która polega na umiejętnym łączeniu tego, co pojawia się na poziomie mikro z tym, co dzieje się na poziomie makro. Świetnie potrafią wskazać i zrozumiale opisać trudne zależności między działaniami ludzi na poziomie indywidualnej codzienności z ich przyczynami i skutkami w sferze dzietności, obyczajowości, polityki, gospodarki i wydajności pracy. Książka z pewnością pozwoli lepiej zrozumieć dzisiejszą Polskę i współczesnych Polaków.
(Z opinii prof. dr hab. Tomasza Szlendaka)

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.32 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 38,40

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
38,40 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
41,30 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
od 42,48 zł
(dla stałych klientów)
47,20 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
  35,40 zł
w programie Nexto Premium
56,05 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
49,00 zł
(z kodem prom.)
59,00 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
59,00 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
59,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi
53,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
53,10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Współczesne społeczeństwo polskie"