ISBN:9788301200503

Prawo rzymskie

Autor: Wojciech Dajczak, Tomasz Giaro, Franciszek Longchamps De Berier

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 62.40 zł.

Oszczędzasz: 30%

Znany i ceniony, a także nowoczesny i przystępny podręcznik akademicki do prawa rzymskiego, podstawowa lektura dla studentów prawa, europeistyki, historii, kulturoznawstwa, administracji i dla aplikantów prawniczych oraz wszystkich osób interesujących się dziejami starożytnego Rzymu.


Prawo rzymskie jest fundamentem naszej kultury prawnej, bez jego zrozumienia nie jest możliwe funkcjonowanie w dzisiejszym systemie prawnym, a więc i w naszej rzeczywistości. Autorzy ukazują je w kontekście rozwoju europejskiego prawa prywatnego. Omawiają m.in. wartości i zasady prawa prywatnego na przykładzie unormowań rzymskich oraz tradycji romanistycznej od średniowiecza po współczesność, metodę jurystów rzymskich jako podstawę zrozumienia nowoczesnego dyskursu prawniczego, instytucje i modele dogmatyczne czerpiące inspiracje z prawa rzymskiego. Najważniejszym wyróżnikiem tego podręcznika jest przesunięcie punktu ciężkości z uczenia prawa rzymskiego jako elementu historii antycznej ku spojrzeniu na nie jako na doświadczenie dyskusji o problemach prawa prywatnego – dyskusji toczonej w czasach antycznych, a następnie, w oparciu o rzymskie teksty prawne, od późnego średniowiecza po kodyfikacje cywilne. W edukacji prawniczej nie chodzi bowiem tylko o przekazanie pewnej wiedzy, ale przede wszystkim o rozwijanie kompetencji niezbędnych do udziału w dyskusji o ważnych problemach prawa. To jeden z najistotniejszych czynników pozwalających na wykształcenie dobrego prawnika.


Nowa wersja zawiera aktualizacje odniesień do czasów współczesnych, np. zmienionego w ostatnich latach prawa francuskiego, jest też uzupełniona o zagadnienia, które autorzy – po latach pracy ze studentami – postanowili opisać w bardziej przystępny sposób. Dodatkowo podręcznik wzbogacony został o materiały dydaktyczne dla studentów, m.in. pytania kontrolne pomocne w nauce przed egzaminem, a także polski indeks rzeczowy.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.57 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 72.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 10.40 zł
(dostęp online)
72.80 zł ibuk.pl
mobi epub
80.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 74.88 zł
(dla stałych klientów)
83.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
87.22 zł ebuczek.pl
mobi epub
90.00 zł inbook.pl
mobi epub
92.56 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  62.40 zł
w programie Nexto Premium
96.72 zł nexto.pl
mobi epub
99.00 zł virtualo.pl
mobi epub
104.00 zł woblink.pl
mobi epub
104.00 zł publio.pl
mobi
93.60 zł zinamon.pl
epub
93.60 zł zinamon.pl

Tomasz Giaro - inne e-booki

Franciszek Longchamps De Berier - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo rzymskie"