Ekonomia międzynarodowa. Tom 2

Autor: Maurice Obstfeld, Paul R. Krugman, Marc J. Melitz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 31%

Nowe wydanie bestsellerowego podręcznika z zakresu ekonomii międzynarodowej. Publikacja składa się z dwóch niezależnych tomów poświęconych handlowi i finansom międzynarodowym. Autorzy, aby pomóc studentom zrozumieć i zapamiętać podstawy logiki ekonomii międzynarodowej, na każdym etapie ilustrują zagadnienia teoretyczne odpowiednimi rzeczywistymi danymi statystycznymi oraz przykładami problemów polityki gospodarczej.
Zawartość podręcznika została dokładnie zaktualizowana, a większość rozdziałów gruntownie zmieniona. Zmiany te są odpowiedzią zarówno na sugestie czytelników, jak i na kilka ważnych zdarzeń dotyczących teoretycznych i praktycznych aspektów ekonomii międzynarodowej.
Oprócz zmian strukturalnych autorzy zaktualizowali podręcznik tak, aby zachować jego związek ze współczesną rzeczywistością. Omawiają m.in wpływ Północnoamerykańskiego Układu Wolnego Handlu (North American Free Trade Agreement - NAFTA) na produkcję samochodów w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Opisują, w jaki sposób przemysł cukrowniczy w USA był w stanie utrzymać ceny cukru w Stanach Zjednoczonych znacznie powyżej cen światowych w ostatnich latach. Omawiają także rolę ujemnych stóp procentowych w niekonwencjonalnej polityce pieniężnej oraz zwracają uwagę na coraz ważniejszą rolę gospodarek wschodzących w napędzaniu globalnego wzrostu.
Nowe wydanie wyróżniają:
studia przypadków ilustrujące w sposób praktyczny prezentowane teorie i ułatwiające przyswojenie materiału;  dodatki matematyczne do wybranych rozdziałów, przydatne studentom ekonometrii lub statystyki;  ujęcie najnowszych osiągnięć i trendów, które pojawiły się w ostatnich latach w dziedzinie opisu, analizy i interpretacji międzynarodowych stosunków gospodarczych.   Podręcznik adresowany jest do studentów ekonomii i politologii. Jest to niezbędne źródło wiedzy w zakresie przedmiotów: ekonomia międzynarodowa, teoria handlu międzynarodowego, teoria wymiany międzynarodowej, międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 48,99

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
48,99 zł litres.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
49,70 zł ibuk.pl
mobi epub
56,80 zł onepress.pl
mobi epub
od 51,12 zł
(dla stałych klientów)
56,80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
60,35 zł vagabook.pl
mobi epub
65,32 zł swiatebookow.pl
mobi epub
71,00 zł publio.pl
mobi epub
  42,60 zł
w programie Nexto Premium
71,00 zł nexto.pl
mobi epub
61,00 zł
(z kodem prom.)
71,00 zł woblink.pl
mobi epub
71,00 zł virtualo.pl
mobi
63,90 zł zinamon.pl
epub
63,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Ekonomia międzynarodowa. Tom 2"