ISBN:9788301201050

Rusztowania robocze i ochronne

Autor: Piotr Kmiecik, Dariusz Gnot, Robert Jurkiewicz, Elżbieta Nowicka-Słowik, Marcin Brajza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 42%

Pozycja ta powinna zainteresować nie tylko projektantów, monterów, osoby nadzorujące montaż oraz przekazujące rusztowanie do eksploatacji, ale również użytkowników rusztowań. Jak pokazują statystyki, do wielu nieprawidłowych zachowań dochodzi właśnie na etapie eksploatacji. Dlatego każda osoba pracująca na rusztowaniu, a w szczególności nadzorująca wykonywanie z tej konstrukcji prac, powinna być świadoma zagrożeń i ewentualnych konsekwencji nieprawidłowego użytkowania rusztowania. Książka ta może być również podręcznikiem dla osób, które powinny być zaznajomione z podstawową technologią budowy rusztowań, np. uczniów szkół technicznych oraz studentów studiów o profilu budowlanym i pokrewnym. Z uwagi na poruszanie wielu zagadnień związanych z bezpieczeństwem, książka będzie pomocna również przedstawicielom służb bhp.
W pierwszym rozdziale autorzy opisali rodzaje rusztowań oraz ich elementy. Drugi został poświęcony aktom prawym i normom technicznym regulującym funkcjonowanie rusztowań. W rozdziale trzecim opisano warunki techniczne montażu i użytkowania rusztowań systemowych. Kolejny, czwarty rozdział pokazuje warunki techniczne stosowania w rusztowaniach dodatkowych elementów wyposażenia. Piątą część poświęcono roli rusztowań jako konstrukcji ochronnych. Ostatni szósty rozdział dotyczy zagadnień związanych z nadzorem funkcjonowania rusztowań. Na końcu pracy zamieszczono słownik terminologii stosowanej w odniesieniu do poszczególnych elementów rusztowań.
Problematyka kształtowania, użytkowania, odbioru i nadzoru rusztowań została opisana na podstawie aktualnego stanu prawnego oraz znacznego doświadczenia zawodowego autorów. Takie połączenie powoduje, że książka stanowi swoiste kompendium wiedzy na temat rusztowań.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.49 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 51.72 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
51.72 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 52.07 zł
(dla stałych klientów)
57.85 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 8.90 zł
(dostęp online)
62.30 zł ibuk.pl
mobi epub
74.72 zł ebuczek.pl
mobi epub
  53.40 zł
w programie Nexto Premium
82.77 zł nexto.pl
mobi epub
89.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
89.00 zł empik.pl
mobi epub
89.00 zł woblink.pl
mobi epub
89.00 zł virtualo.pl
mobi epub
89.01 zł publio.pl
mobi
80.10 zł zinamon.pl
epub
80.10 zł zinamon.pl

Robert Jurkiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Rusztowania robocze i ochronne"