ISBN:9788301201722

Słownik frazeologizmów z archaizmami

Autor: Agnieszka Piela

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 30%

Pierwszy na polskim rynku wydawniczym leksykon prezentujący frazeologizmy z zabytkowymi formami języka polskiego. Słownik dokumentuje związki wyrazowe z reliktami fonetycznymi, fleksyjnymi, słowotwórczymi, leksykalnymi, semantycznymi, składniowymi, ukazując skalę dziedzictwa kulturowo-językowego w polszczyźnie XXI wieku. Słownik pozwala lepiej poznać związki frazeologiczne, w skład których wchodzą archaizmy, a także zrozumieć ich funkcjonowanie we współczesnym języku polskim. Na co dzień bowiem posługujemy się takimi frazeologizmami, ale na ogół nie jesteśmy świadomi, że stanowią one pamiątki po wcześniejszych etapach rozwoju polszczyzny.

Słownik zawiera: • ponad 500 haseł – zabytkowych form języka polskiego, • około 1000 frazeologizmów, w skład których wchodzą stare wyrazy, • autentyczne przykłady ilustrujące użycie frazeologizmów, • ciekawostki językowe, • alfabetyczny indeks archaizmów będących częścią związków frazeologicznych

Dodatkowe informacje o słowniku: • wyrazem hasłowym jest archaizm, anachronizm lub historyzm wchodzący w skład danego związku frazeologicznego, • hasła uporządkowano w układzie alfabetycznym, w obrębie każdego z nich zamieszczono związki wyrazowe, • niektóre artykuły hasłowe zakończono dodatkowym komentarzem odautorskim, na który składają się m.in. wskazówki faktograficzno-etymologiczne czy dane na temat ewolucji formalno-znaczeniowej poszczególnych słów czy związków wyrazowych.

Słownik jest przydatny zarówno dla językoznawców, jak i w edukacji akademickiej i szkolnej. Jego adresatem jest każdy miłośnik mowy ojczystej.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 34.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
34.30 zł ibuk.pl
mobi epub
od 35.28 zł
(dla stałych klientów)
39.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
40.67 zł vagabook.pl
mobi epub
41.16 zł litres.pl
mobi epub
41.40 zł ebuczek.pl
mobi epub
44.16 zł gandalf.com.pl
mobi epub
44.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
49.00 zł empik.pl
mobi epub
49.00 zł virtualo.pl
mobi epub
49.00 zł woblink.pl
mobi epub
49.00 zł publio.pl
mobi
44.10 zł zinamon.pl
epub
44.10 zł zinamon.pl

Agnieszka Piela - inne e-booki

E-booki podobne do "Słownik frazeologizmów z archaizmami"