ISBN:9788301203221

Programowanie strukturalne

Autor: Witold Malina, Piotr Mironowicz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 30.35 zł.

W połowie lat sześćdziesiątych rozwój sprzętu komputerowego oraz języków programowania umożliwił tworzenie bardziej złożonych programów. Różne podejścia do ich wytwarzania oraz szeroka dyskusja programistów doprowadziły do opracowania i sformułowania reguł programowania strukturalnego. Są one uniwersalne i aktualne do dziś oraz stanowią podstawową wiedzę dla wszystkich programistów.


Celem niniejszej książki jest przedstawienie wybranych metod programowania strukturalnego, tzn. takich, które prowadzą do poprawnej struktury, poprawy jakości oprogramowania oraz zwiększenia efektywności programistów. W pracy zwrócono uwagę na wpływ wielkości zadania na techniki programowania oraz czynniki wpływające na jakość programu. Problemy te są ważne z punktu ogólnego spojrzenia na programowanie.


W publikacji opisano reguły dobrego stylu, instrukcje strukturalne oraz wybrane metody programowania strukturalnego i kodowania. Przedyskutowano przyczyny niestrukturalności oraz sposoby ich eliminowania. Naszkicowano także pewne możliwości dalszego rozwoju metod wytwarzania programowania. Praca zawiera wiele przykładów (w j. Pascal, C++, Python), które ilustrują i objaśniają poruszane tematy.


Książka może być wykorzystywana jako podręcznik akademicki w podstawowych kursach inżynierii oprogramowania. Zainteresuje również wszystkich tych, którzy zajmują się programowaniem amatorskim i chcą poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Od czytelnika wymaga się niewielkiego doświadczenia w zakresie podstaw programowania.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 32.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 6.92 zł
(dostęp online)
32.40 zł ibuk.pl
mobi epub
od 38.88 zł
(dla stałych klientów)
43.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
43.20 zł helion.pl
mobi epub
44.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  29.40 zł
w programie Nexto Premium
45.57 zł nexto.pl
mobi epub
45.57 zł ebuczek.pl
mobi epub
  29.40 zł
w programie Nexto Premium
45.57 zł nexto.pl
mobi epub
47.00 zł inbook.pl
mobi epub
48.06 zł swiatebookow.pl
mobi epub
49.00 zł virtualo.pl
mobi epub
54.00 zł publio.pl
mobi epub
54.00 zł woblink.pl
mobi
48.60 zł zinamon.pl
epub
48.60 zł zinamon.pl

Witold Malina - inne e-booki

E-booki podobne do "Programowanie strukturalne"