ISBN:9788301203900

Agresja młodzieży i odrzucenie rówieśnicze

Autor: Bronisław Urban

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 15%

Podręcznik przedstawia analizę agresywnych zachowań młodzieży oraz odrzucenia rówieśniczego, które mogą przyczynić się do zaburzeń w rozwoju dziecka, w tym do problemu niedostosowania społecznego.

Autor omawia:

- genezę zachowań agresywnych i odrzucenia rówieśniczego w nieformalnych i formalnych grupach młodzieży; - zależności między agresją a odrzuceniem; - wpływ tych zjawisk na inne zachowania dewiacyjne i niedostosowanie społeczne; - profilaktykę i resocjalizację dzieci i młodzieży.

Książka jest przeznaczona dla studentów i pracowników naukowych resocjalizacji, pedagogiki, psychologii i innych nauk społecznych. Niezbędna w pracy wychowawców ogólnych, profilaktyków i pedagogów resocjalizacyjnych oraz kuratorów.

Prezentowane treści są materiałem szczególnie przydatnym dla praktyki pedagogicznej zwłaszcza w kontekście aplikacyjnym rozdziału piątego, który w mojej ocenie jest ukoronowaniem poznawczo-społecznej teorii osobowości w terapii i resocjalizacji. Praca znakomita. (...) Jest propozycją ukazującą wieloznaczność, wydawać się może, prostych i już opisanych zjawisk.

Prof. dr hab. Adam Stankowski

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 33.15 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
33.15 zł woblink.pl
mobi epub
35.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39.00 zł empik.pl
mobi epub
39.00 zł virtualo.pl
mobi epub
39.01 zł publio.pl

Bronisław Urban - inne e-booki

E-booki podobne do "Agresja młodzieży i odrzucenie rówieśnicze"