Terapia grupowa w resocjalizacji osób niedostosowanych społecznie

Autor: Robert Opora

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Stron: 296

Opłacalność: 13.08 zł/100 stron

Oszczędzasz: 18%

Wiele osób niedostosowanych społecznie doświadczało zdarzeń, które zakłócały ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie. Nadane tym doświadczeniom znaczenia mogą stanowić źródło dalszych problemów. Dodatkowo osoby niedostosowane społecznie nie zostały przygotowane (przez rodziców szkołę, grupę rówieśniczą) do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Kiedy więc doświadczają konfliktów, trudnych sytuacji i stresu, brak przygotowania na tego typu okoliczności może powodować u nich wzrost poczucia dyskomfortu i aktywować dysfunkcyjne przekonania, co w konsekwencji przejawia się w ich zachowaniach niedostosowanych społecznie.

Zaburzenia zachowania u młodych osób stanowią problem społeczny, a radzenie sobie z nimi jest wyzwaniem dla wielu specjalistów. W celu wyeliminowania niepożądanych zachowań konieczne jest przede wszystkim zrozumienie ich mechanizmu, a następnie posłużenie się odpowiednimi strategiami korekcyjnymi.

Robert Opora wskazuje na rolę grupy terapeutycznej w procesie resocjalizacji osób niedostosowanych społecznie. Zaprezentowane metody pracy korekcyjnej bazują przede wszystkim na koncepcji poznawczo-behawioralnej, a ich zastosowanie w grupie i późniejsza generalizacja na warunki pozaterapeutyczne pozwalają na dostarczenie podopiecznemu korygujących doświadczeń oraz umożliwiają

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 38,71

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 34,84 zł
(dla stałych klientów)
38,71 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39,95 zł vagabook.pl
mobi epub
42,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
43,24 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  28,20 zł
w programie Nexto Premium
47,00 zł nexto.pl
mobi epub
47,00 zł litres.pl
mobi epub
37,00 zł
(z kodem prom.)
47,00 zł woblink.pl
mobi epub
47,00 zł publio.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
47,00 zł ibuk.pl
mobi epub
47,01 zł virtualo.pl
mobi
42,30 zł zinamon.pl
epub
42,30 zł zinamon.pl

Robert Opora - inne e-booki