ISBN:9788306033823

Baśnie i inne utwory prozą

Autor: Bolesław Leśmian

Wydawnictwo: PIW

Oszczędzasz: 25%

Bolesław Leśmian wypowiadał się w wielu rodzajach literackich. Znakomity poeta i eseista był także twórcą różnych rodzajów prozy. Prezentuje je trzeci tom Dzieł wszystkich.

Zebrane utwory zostały napisane we wczesnym, niesłychanie płodnym okresie jego twórczości, przed wydaniem Łąki (1920), od której zaczyna się czas powstawania jego najwybitniejszych dzieł poetyckich.

Pomieszczone są tu przede wszystkim baśnie, które – trzeba to powiedzieć wyraźnie – noszą w sobie cechy jego wielkiego pióra: Przygody Sindbada Żeglarza, Klechdy sezamowe, Klechdy polskie. Prezentujemy także małe utwory prozatorskie, „rozsypane” po czasopisamach, powstałe jeszcze przed napisaniem tomu Łąka. Są to m.in.: Jaś uzdrowiony, Legendy tęsknoty czy Satyr i Nimfa.

Dopełnienie tomu stanowi Leśmianowski przekład Opowieści nadzwyczajnych Edgara Allana Poe. Leśmian dokonał przekładu za pośrednictwem XIX-wiecznego tłumaczenia francuskiego, którego autorem był Charles Baudelaire. Wartość tego przekładu, a ściślej mówiąc – adaptacji, polega nie tylko na oddaniu niesamowitej atmosfery utworów Poego. Przekład może także stanowić materiał do studium porównawczego, na stosunkowo obfitym materiale, zasad słownictwa Leśmiana w prozie artystycznej i jego poezji.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 30.09 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30.09 zł ibuk.pl
mobi epub
34.08 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  24.07 zł
w programie Nexto Premium
37.31 zł nexto.pl
mobi epub
38.11 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 35.96 zł
(dla stałych klientów)
39.95 zł ebookpoint.pl
mobi epub
40.12 zł empik.pl
mobi epub
40.12 zł virtualo.pl
mobi epub
40.12 zł publio.pl

Bolesław Leśmian - inne e-booki

E-booki podobne do "Baśnie i inne utwory prozą"