ISBN:9788307034676

Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymski śladem jednej monety

Autor: Alberto Angela

Wydawnictwo: Czytelnik

Oszczędzasz: 30%

Tym razem Alberto Angela oprowadza nas po największym imperium świata starożytnego, podążając śladem jednej ówczesnej obiegowej monety – sesterca – która przechodzi z rąk do rąk. Wraz ze swymi kolejnymi właścicielami sesterc dociera zarówno do głównych ośrodków cesarstwa, jak i jego prowincjonalnych zakątków – od Brytanii, Hiszpanii i nadreńskiego limesu po Ateny, egipską Aleksandrię oraz azjatycki Efez i Antiochię. Przechodzi przez ręce i legionisty, i właściciela ziemskiego, i bogatego handlarza garum (słynnego sosu rybnego), i chirurga wykonującego niebezpieczną operację, i niewolnika, i kobiety lekkich obyczajów… Wreszcie trafia nawet do samego cesarza, prowadzącego wówczas kampanię wojenną w odległej Mezopotamii.
Dzięki temu zabiegowi czytelnicy mogą zetknąć się z różnymi postaciami i grupami społecznymi tamtej epoki. Mogą poznać ich wygląd, otoczenie, domy, zajęcia, ubiory. Przyjrzeć się relacjom społecznym, rozrywkom, sprawowaniu kultów religijnych, a nawet zabiegom magicznym. Taki jest bowiem główny cel autora – w sposób bardzo przystępny, interesujący i zrozumiały pokazać kulturę i życie codzienne ludzi zamieszkujących starożytne Imperium Rzymskie.
Zrelacjonowana w książce wędrówka sesterca jest oczywiście hipotetyczna, ale całkowicie prawdopodobna, a wszystkie opisy miejsc i ludzi oraz realia ich życia są prawdziwe, oparte na rzetelnych badaniach historycznych i archeologicznych.
W sumie „Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety” – podobnie jak i „Jeden dzień w starożytnym Rzymie” – oferuje czytelnikom zarówno wciągającą lekturę, jak i sporą dawkę wiedzy historycznej, przekazanej w bardzo atrakcyjnej formie.
Tekst uzupełniają: mapka Imperium Rzymskiego w czasach panowania cesarza Trajana z zaznaczoną trasą wędrówki sesterca oraz czternaście ilustracji – rysunków, których autorem jest artysta grafik Luca Tarlazzi.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 40.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 36.36 zł
(dla stałych klientów)
40.40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
40.90 zł virtualo.pl
mobi epub
43.90 zł empik.pl
mobi epub
45.13 zł gandalf.com.pl
mobi epub
45.52 zł ebuczek.pl
mobi epub
49.13 zł ibuk.pl
mobi epub
52.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  34.68 zł
w programie Nexto Premium
53.75 zł nexto.pl
mobi epub
57.80 zł swiatebookow.pl
mobi epub
57.80 zł publio.pl
mobi epub
57.80 zł woblink.pl
mobi epub
57.80 zł legimi.com
mobi
52.00 zł zinamon.pl
epub
52.00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymski śladem jednej monety"