ISBN:9788307035277

Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci

Autor: Antoni Wit, Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Wydawnictwo: Czytelnik

Oszczędzasz: 28%

O książce „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci”; autor: Antoni Wit, Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]:

Mistrz batuty szczerze i barwnie, nie skąpiąc anegdot, w 16 chronologicznie i tematycznie ułożonych rozdziałach opowiada o swoim życiu, rodzinie, zainteresowaniach, a przede wszystkim o bogatym dorobku artystycznym.

Artysta wprowadza czytelników w świat zarówno wspaniałych dzieł muzycznych, jak i znakomitych śpiewaków, instrumentalistów, słynnych orkiestr oraz wielkich kompozytorów. Opisuje środowisko muzyczne na podstawie własnych doświadczeń. W ciekawy i klarowny sposób pokazuje też warsztat pracy dyrygenta o bogatym repertuarze, który rozwijał przez kilkadziesiąt lat swojej działalności. Czytelnik poznaje różnorodne problemy w kreowaniu wielorakiej muzyki. Jednakże książka nie jest podręcznikiem dla adeptów studiów muzycznych, a raczej przewodnikiem po wydawałoby nieprzystępnym świecie muzyki poważnej.

Ebook „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci” (formaty epub i kindle mobi) ukazuje osobowość Antoniego Wita, dokumentuje jego wkład w popularyzację polskiej muzyki i jej twórców, a także w kreowanie wydarzeń muzycznych naszych czasów w kraju i zagranicą, którym przydał doskonałości i splendoru.

Ebook „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci” (formaty epub i kindle mobi) jest fascynującą opowieścią światowej sławy dyrygenta o drodze z rodzinnego domu w Krakowie na estrady największych sal koncertowych świata. Antoni Wit mówi o swoim życiu i spotkaniach z 235 orkiestrami, którymi dyrygował na niemal wszystkich kontynentach. Swojej książki nie kieruje jednak tylko do melomanów, lecz także do osób, którym muzyka poważna wydaje się skomplikowana lub trudna. Dzięki tej lekturze stanie się ona przystępna i zrozumiała. Czytelnicy będą też mogli odkryć rolę dyrygenta – artysty we fraku, stojącego przed orkiestrą, który wraz z muzykami realizuje własną koncepcję utworu zapisanego w partyturze.

„Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci”; autor: Antoni Wit, Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi] – rekomendacje:
Herbert von Karajan powiedział Antoniemu Witowi, że w dyrygowaniu muzyka jest najważniejsza. Maestro Wit to wie, a my dowiemy się o tym z tej książki” – Wiesław Ochman

„Każdy, komu bliska jest muzyka klasyczna, z rozkoszą przeczyta te wspomnienia. Antoni Wit, jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów, opowiada o swoim życiu i twórczości tak, jakby dyrygował wspaniałą orkiestrą. Perfekcja i kultura, pamięć i rozmach, polot oraz poczucie humoru – to wszystko jest w tej książce. Maestro Antoni Wit zawsze ma znakomity kontakt ze słuchaczami, których miliony są na całym świecie, nawet na amerykańskim okręcie podwodnym (!). Teraz dołączą do nich czytelnicy. Dziękuję, Maestro!” – Daniel Passent

O Autorze:
Antoni Wit ‒ urodzony 7 lutego 1944 roku w Krakowie, międzynarodowej sławy polski dyrygent muzyki symfonicznej.
W swoim bogatym repertuarze posiada klasyczne i współczesne dzieła muzyki zagranicznej. Niemało uwagi poświęcił też muzyce polskiej. Dokonał wielu światowych prawykonań, m.in. utworów Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Mikołaja Góreckiego.
Z wyróżnieniem ukończył dyrygenturę pod okiem prof. Henryka Czyża w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w 1967 r. Studiował kompozycję w klasie Krzysztofa Pendereckiego oraz pod kierunkiem Nadii Boulanger w Paryżu (1967-1968). Jest także absolwentem prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W 1971 roku otrzymał II nagrodę w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim Herberta von Karajana w Berlinie Zachodnim.
Wielokrotnie sprawował funkcję dyrektora naczelnego lub artystycznego krajowych i zagranicznych orkiestr, m.in.: Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (1983-2000), Filharmonii Narodowej w Warszawie (2002-2013), Orquesta Filarmónica de Gran Canaria (1987-1992).
Występował niemal na całym świecie, dyrygując najlepszymi orkiestrami, m.in.: Berliner Philharmoniker, BBC Symphony Orchestra, oraz występując z wybitnymi solistami, m.in. z Wandą Wiłkomirską, Wiesławem Ochmanem, Piotrem Palecznym, Mścisławem Rostropowiczem, Leonardem Bernsteinem.
Nagrał ponad 200 płyt dla znanych wytwórni, takich jak EMI, CBS, Decca, w tym ponad 30 dla NAXOS z muzyką polską. Łącznie ich sprzedaż przekroczyła 5 milionów egzemplarzy.
Wśród licznych nagród, wyróżnień i odznaczeń, jakie otrzymał, są: Fryderyk (2002), Grammy (2013), Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2011), Order Narodowy Legii Honorowej przyznawany przez Republikę Francuską (2015).
Antoni Wit jest zapalonym cyklistą, wielką sympatią i podziwem darzy Japonię, do jego hobby należy statystyka.

Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBook, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie. Przed zakupem zapoznaj się z darmowym fragmentem książki.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.28 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 35.91 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 32.32 zł
(dla stałych klientów)
35.91 zł ebookpoint.pl
mobi epub
36.11 zł litres.pl
mobi epub
42.63 zł ibuk.pl
mobi epub
44.63 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  30.09 zł
w programie Nexto Premium
46.64 zł nexto.pl
mobi epub
50.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
50.15 zł empik.pl
mobi epub
50.15 zł publio.pl
mobi epub
50.15 zł legimi.com
mobi epub
56.29 zł ebuczek.pl
mobi
45.10 zł zinamon.pl
epub
45.10 zł zinamon.pl

Antoni Wit - inne e-booki

E-booki podobne do "Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci"