Niezwykła historia Polaków powinna być zrelacjonowana w sposób jednocześnie wnikliwy i przystępny. Zamoyski znakomicie poradził sobie i z jednym, i z drugim. Rezultat jest rzetelny i olśniewający.

Harry de Quetteville, "The Telegraph"

Styl Adama Zamoyskiego jest świeży i niezwykle przyjazny – książkę czyta się jak swobodny list od przyjaciela. Doskonałe wprowadzenie dla tych, którzy nie znają historii Polski, i źródło inspiracji dla tych, którym wydaje się, że znają ją aż za dobrze.

Anne Applebaum, "The Spectator"

Książka, która ma szansę trafić do każdego inteligenckiego domu i być przedmiotem fascynującej, odkrywczej lektury. Ceniony z racji swoich talentów literackich autor był w stanie w sposób zwięzły i nowoczesny przedstawić nasze dzieje, zarazem trafnie zwracając uwagę na te cechy Polaków, które wyróżniają ich spośród otaczających narodów.

Zamoyski pokazuje, że czasy opasłych, zdobiących półki woluminów odchodzą w przeszłość, a historię kraju i narodu można zawrzeć w przyjaznej, niewielkiej książce. Opisując na niespełna 400 stronach dzieje Polski od prapoczątków po dzień dzisiejszy, Adam Zamoyski kreśli obraz narodu, który miał istotny wpływ na historię świata, nierzadko występując w awangardzie.

Adam Zamoyski urodził się w Nowym Jorku, a młodość spędził w Londynie. Jest absolwentem uniwersytetu w Oksfordzie, gdzie studiował historię, filologię francuską i rosyjską. Autor książek i artykułów, głównie na tematy związane z Polską. Często też wypowiada się na łamach prasy brytyjskiej i w BBC.

Nakładem WL ukazały się dotychczas Warszawa 1920 (2009) oraz Orły nad Europą (2010). Polscy czytelnicy znają ponadto biografie Chopina i Paderewskiego oraz książkę Własną drogą, która w oryginalnym, angielskim wydaniu nie schodziła z półek księgarskich przez ponad dwadzieścia lat i była wznawiana ponad dziesięć razy.

Jego książki, które cieszą się zarówno dobrą opinią w sferach akademickich jak i popularnością wśród czytelników, przyczyniły się do rozpowszechnienia wiedzy o Polsce i Polakach nie tylko w świecie anglosaskim, ale też w innych krajach, do których dotarły w tłumaczeniu.

Adam Zamoyski został wybrany na członka londyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Starożytności (Society of Antiquaries), Królewskiego Towarzystwa Sztuki i Nauki (Royal Society of Arts) i Królewskiego Towarzystwa Literackiego (Royal Society of Literature). W 2007 został odznaczony komandorią Orderu Odrodzenia Polski.