Śródziemnomorskie lato

Autor: David Shalleck

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 5.52 zł/100 stron

Podróż naszych marzeń

Trasa rejsu wiodła wzdłuż Lazurowego Wybrzeża i Włoskiej Riwiery. Monte Carlo, Saint-Tropez, Portofino, Capri… Luksusowy jacht „Serenity” po drodze zawijał do niezliczonych portów, tętniących życiem nadmorskich miasteczek i malowniczych kurortów. Dla młodego kucharza z San Francisco ta wspaniała śródziemnomorska przygoda była jednak nie lada wyzwaniem. Zatrudniony przez włoskiego milionera i jego nadzwyczaj wymagającą żonę przez pięć miesięcy miał gotować dla nich i zaproszonych gości, a żadne z dań nie mogło się powtarzać.

fot. © Paul Moore Studio

Fascynująca, o szybkim tempie i świetnie napisana... W śródziemnomorskich portach David niestrudzenie poszukiwał najlepszych regionalnych produktów i składników. Bez reszty – on, kucharz z Ameryki – zadurzył się i zanurzył w śródziemnomorskiej – francuskiej i włoskiej tradycji kulinarnej. I tak narodził się wielki kulinarny talent. Bravo!

JACQUES PÉPIN, SŁYNNY SZEF KUCHNI, AUTOR WIELU KSIĄŻEK I PROGRAMÓW KULINARNYCH, WIELOLETNI WSPÓŁPRACOWNIK JULII CHILD

Książka nafaszerowana marzeniami. Jest to prawdziwa podróż naszych marzeń – w towarzystwie kucharza, który uwija się pomiędzy stoiskami nadmorskich targów, by przygotować ucztę godną bogów. Czytelnika uwodzą zarówno smakowite posiłki, jak i porty, do których jacht zawija. Dla bohatera i autora książki rejs luksusowym jachtem jest także doświadczeniem edukacyjnym – ciężko zdobyte uznanie w oczach pracodawców i śmiałe wyzwania, jakie przed nim stawiają, zmieniają go w osobę, która dobrze wie, kim chce być i czego oczekuje od życia. Ta książka to świetny towarzysz wakacji w jakimś rajskim zakątku.

FRANCES MAYES

Proszę bardzo, po prostu zaokrętuj szefa kuchni na pokład jachtu żeglującego wzdłuż włoskiej Riwiery, a za chwilę będziesz trzymał w ręku ponad trzystustronnicowy opis wakacji... eskapistyczną opowieść, pełną kulinarnych przepisów i zapachu morskiej bryzy.

„THE NEW YORK TIMES”

Smakowite przepisy i znakomite kucharskie rady to lukier na tym przepysznym ciasteczku.

RALPH LAUREN ON-LINE MAGAZINE

David Shalleck – pracował w restauracjach w Nowym Jorku, San Francisco, Dolinie Napa, Londynie, Prowansji i w różnych regionach Włoch. Przez ponad dwadzieścia lat pełnił obowiązki szefa kuchni oraz producenta programów kulinarnych (. z udziałem Jacquesa Pepina i Jose Andresa) w amerykańskiej stacji telewizyjnej PBS (tej samej, która wiele lat temu wykreowała Julię Child).

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

David Shalleck - inne e-booki

E-booki podobne do "Śródziemnomorskie lato"