ISBN:9788308051566

Niełatwy dzień

Autor: Mark Owen, Kevin Maurer

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cała, kontrowersyjna prawda o obławie na Bin Ladena!
Po raz pierwszy w historii: o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi opowiada komandos, który brał udział w bezprecedensowej obławie.
2 maja 2011 ok. godz. 1.00 czasu lokalnego wojska amerykańskie zabiły Osamę Bin Ladena po 40-minutowej wymianie ognia w jego rezydencji w miejscowości Abbottabad, ok. 60 km na północny wschód od Islamabadu. Założyciel i lider Al-Kaidy został zlikwidowany przez amerykańskich komandosów z Navy SEAL. Zlecenie jego zabicia wydał prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, który jako pierwszy podał informację o śmierci terrorysty nr 1 na świecie do wiadomości publicznej. Operacji 24 komandosów sił specjalnych Navy SEAL Team Six ST6 nadano kryptonim „Włócznia Neptuna”.
Ukrywający się pod pseudonimem Mark Owen żołnierz opisuje w swojej książce mordercze treningi, katastrofę helikoptera, heroiczną akcję ratunkową kapitana Richarda Phillipsa na Oceanie Indyjskim, dzikie górskie szczyty Afganistanu i wydarzenia z trzeciego piętra tajnej rezydencji Bin Ladena.
To jeszcze nie wszystko! Owen zdradza kulisy amerykańskiej wojny z terroryzmem, pisze o tym, jak wydarzenia z 11 września wpłynęły na służby specjalne Stanów Zjednoczonych, o nieznanych dotąd misjach, metodach selekcji członków zespołu SEAL i hartowaniu serc współczesnych wojowników.
Amerykańska edycja „Niełatwego dnia” ustanowiła rekord sprzedaży – jest jednym z najchętniej kupowanych tytułów non-fiction!
Audiobookowe wydanie bestsellera w sugestywnej interpretacji znanego aktora Przemysława Bluszcza.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Mark Owen - inne e-booki

Kevin Maurer - inne e-booki

E-booki podobne do "Niełatwy dzień"