Czarny hrabia

Autor: Tom Reiss

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 512

Opłacalność: 7.46 zł/100 stron

Oszczędzasz: 15%

Prawdziwa historia  Hrabiego Monte Christo!

Genialna biografia Tomasza Aleksandra Dumasa, którego życiorys dostarczył inspiracji  do stworzenia postaci Hrabiego Monte Christo i trzech muszkieterów.  Generała armii francuskiej,  syn markiza de Pailleterie i czarnoskórej niewolnicy Cessette Dumas, ojciec  pisarza Aleksandra Dumasa.

W podparyskiej miejscowości, w której urodził się Aleksander Dumas, zmarła nagle kustoszka lokalnego muzeum, pozostawiając po sobie zamknięty sejf z niedokończoną powieścią – pierwszą powieścią słynnego pisarza. To do niej dociera Tom Reiss, aby ukazać czytelnikom historię zapomnianego bohatera – prawdziwego hrabiego Monte Christo, ojca pisarza.

Aleksander Tomasz Dumas, sławny w swoich czasach generał republikańskiej i napoleońskiej Francji, nieustraszony żołnierz zdolny do bezprzykładnych pokazów dzielności, a jednak napiętnowany z powodu czarnego koloru skóry, w jesieni życia pozbawiony złudzeń przez imperium francuskie, któremu służył.

Tom Reiss ma dar ożywiania historycznego dramatu, co czyni tym razem z pomocą fragmentów nieukończonej powieści Alaksandra Dumasa. Wraz z nim śledzimy burzliwe życie bohatera, od kolonialnego Haiti, na którym się wychował, przez młodość w Paryżu, wybuch rewolucji francuskiej, walki nad Renem, bój o szwajcarski „szczyt świata”, heroiczne popisy podczas kampanii w Italii, wyprawę z Napoleonem do Egiptu, w końcu niewolę w Królestwie Neapolu - w której doświadczył dramatu podobnego do powieściowego hrabiego Monte Christo.

W tej prawdziwej historii życie ojca pisarza jest nie mniej atrakcyjne i awanturnicze niż powieściowa fikcja.

Najlepsza cena: Milion talentów
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 38,17

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
38,17 zł miliontalentow.pl
bez DRM mobi epub
40,41 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
44,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
44,90 zł legimi.com

Tom Reiss - inne e-booki

E-booki podobne do "Czarny hrabia"