Wybrańcy

Autor: Steve Sem-Sandberg

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 564

Opłacalność: 4.75 zł/100 stron

Oszczędzasz: 27%

 

Wstrząsająca opowieść o wiedeńskiej klinice dla chorych umysłowo, funkcjonującej w czasach II wojny światowej. Na terenie ośrodka powstaje zakład opiekuńczo-wychowawczy, do którego trafiają tytułowi wybrańcy – dzieci i młodzież sprawiająca tak zwane problemy wychowawcze. Te najbardziej chore i kalekie dzieci znikają za tajemniczymi drzwiami pawilonów 15 i 17, gdzie realizowana jest nazistowska akcja T4 polegająca na „eliminacji życia niewartego życia”.

 

Pacjenci ośrodka żyją w nieustannym strachu, poczuciu zagrożenia, w warunkach wszechobecnego cierpienia i okrucieństwa, w świecie, w których zastrzyk z luminalu jest szczytem dobroci ze strony personelu kliniki.

 

Wybrańcy to książka, w której Steve Sem-Sandberg umiejętnie balansuje między literaturą a dokumentem. Interesującym zabiegiem autora jest stworzenie fikcyjnego głównego bohatera książki, który jest niejako syntezą kilku prawdziwych postaci – dzieci, które przeżyły lub nie zdołały przeżyć pobytu w klinice.

 

Po latach, w piwnicach kliniki, zostają odnalezione słoje z formaliną. Ich zawartość w makabryczny sposób łączy się z wojenną historią ośrodka…

 

Książka znakomicie łączy tajemnice z obnażeniem; cierpienie ofiar i zaślepienie oprawców. To historia odczłowieczenia, dokonywanego w imię badań naukowych i rasowej selekcji. Przerażająca, a jednocześnie fascynująca lektura, którą z pewnością docenią czytelnicy Biednych ludzi z miasta Łodzi tego autora, Łaskawych Jonathana Littella oraz Małej Zagłady Anny Janko.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 26,80

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
26,80 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27,68 zł litres.pl
mobi epub
28,78 zł septem.pl
mobi epub
od 25,90 zł
(dla stałych klientów)
28,78 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31,37 zł ibuk.pl
mobi epub
33,21 zł swiatebookow.pl
mobi epub
33,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22,14 zł
w programie Nexto Premium
36,90 zł nexto.pl
mobi epub
36,90 zł empik.pl
mobi epub
36,90 zł publio.pl
mobi epub
36,90 zł virtualo.pl
mobi epub
27,90 zł
(z kodem prom.)
37,90 zł woblink.pl
mobi
33,20 zł zinamon.pl
epub
33,20 zł zinamon.pl

Steve Sem-Sandberg - inne e-booki

E-booki podobne do "Wybrańcy"