Królestwo

Autor: Emmanuel Carrère

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 532

Opłacalność: 5.71 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Fascynująca opowieść o początkach chrześcijaństwa, euforycznej wierze i religijnym uniesieniu, oraz zwątpieniu i utracie wiary. Autor sytuuje się pomiędzy wierzącym i niewierzącym, między badaczem dziejów a powieściopisarzem, tworząc książkę, którą trudno jednoznacznie zaklasyfikować do któregokolwiek z gatunków literackich. To autobiografia połączona z historiografią, zawierająca cechy powieści.

Królestwo stało się książką roku we Francji według dziennika „Le Monde”. Sprzedano ponad 300 tysięcy egzemplarzy!

Emmanuel Carrere, ceniony francuski pisarz i reżyser filmowy, przed dwudziestu laty przeżył ekstazę religijną, zaczął codziennie chodzić do kościoła i przyjmować eucharystię. W każdej wolnej chwili zajmował się lekturą Pisma Świętego i dzieł ojców Kościoła, wybitnych filozofów i teologów. Skrupulatnie notował wszystkie swoje przemyślenia, aż do dnia, w którym stracił wiarę. Odeszła ona równie niespodziewanie jak się pojawiła.

Królestwo to powrót Carrere do minionych doświadczeń. Z perspektywy czasu i jako sceptyk, próbuje on zrozumieć, co tak naprawdę przeżył. Spłynęła na niego łaska boska, a może padł ofiarą zbiorowej hipnozy? Opierając się na prywatnych zapiskach, odtwarza czasy, gdy wierzył wiarą krystalicznie czystą i niezachwianą.  Nie poprzestaje jednak na opisaniu swoich przeżyć. Wątki autobiograficzne przeplata licznymi dygresjami na temat sztuki,  przeczytanych książek, obejrzanych filmów, a przede wszystkim refleksjami na temat Pisma Świętego. Carrere z właściwą sobie lekkością, ale i uzbrojony w gruntowną wiedzę z różnych dziedzin, pochyla się nad Dziejami i Listami Apostolskimi i w porywający sposób odmalowuje epokę, w której rodziło się chrześcijaństwo, oraz postacie charyzmatycznych nauczycieli, którzy zapoczątkowali szerzenie nowej wiary. Opowieść autobiograficzna przeradza się tym samym w pasjonującą powieść o uczniach Jezusa i początkach nowej religii. Na pierwszy plan wysuwają się dwaj ewangeliści – Paweł i Łukasz. Wędrujemy razem z nimi od Troady, gdzie po raz pierwszy się spotkali, poprzez Jerozolimę, aż do Rzymu. Przyglądamy się zakładaniu kolejnych lokalnych kościołów, a w końcu prześladowaniu chrześcijan za rządów Nerona.

Jak było naprawdę? W jaki sposób niewielka grupka wyznawców Jezusa powołała do życia jedną z najważniejszych instytucji w historii ludzkości? Czy między ewangelistami istniała rywalizacja?

Wybitna książka – dla tych, którzy wierzą, bo dzięki niej pogłębią swoją wiedzę na temat narodzin chrześcijaństwa, i dla tych, którzy podobnie jak Carrere wciąż szukają swojego Królestwa.

Szczera autobiografia, powieść dygresyjna, a może współczesny traktat teologiczny? Królestwo Carrere’a to epickie dzieło, które wymyka się wszelkim  klasyfikacjom. Zachwyca i nie daje o sobie zapomnieć.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 30,40

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
od 27,36 zł
(dla stałych klientów)
30,40 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
31,54 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
49,90 zł
Cena dubletu: papier i e-book
32,30 zł literackie.pl
bez DRM mobi epub
33,50 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
34,20 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
34,20 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
35,34 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  22,80 zł
w programie Nexto Premium
36,10 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
37,99 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
37,99 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
28,00 zł
(z kodem prom.)
38,00 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
34,20 zł zinamon.pl
bez DRM epub
34,20 zł zinamon.pl

Emmanuel Carrère - inne e-booki

E-booki podobne do "Królestwo"