ISBN:9788308058398

Audrey w domu. Wspomnienia o mojej mamie

Autor: Luca Dotti

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 204

Opłacalność: 11.61 zł/100 stron

Oszczędzasz: 28%

Bestsellerowa, ciepła i niezwykle osobista biografia znanej aktorki Audrey Hepburn, napisana przez jej syna.

Książka ukazuje nam zupełnie inną Audrey niż znana z telewizyjnych ekranów trzpiotka wielbiona przez tłumy. Syn aktorki pamięta ją przede wszystkim jako matkę i tak ją przedstawia. To inna (prawdziwsza), domowa wersja Audrey jako spełnionej matki i żony, świetnej kucharki, ceniącej domowe ognisko i przedkładającej rodzinne kolacje i przyjęcia w ogrodzie nad splendor czerwonego dywanu.

Książka zawiera mnóstwo anegdot z życia Audrey i jej rodziny, wspomnienia z dzieciństwa, fragmenty prywatnych listów, rysunki, przepisy kulinarne na ulubione dania, które zapewniły gwieździe Hollywood idealną sylwetkę, oraz ponad 250 niepublikowanych dotychczas zdjęć z rodzinnego archiwum. To wszystko składa się na wyjątkową lekturę, którą porównać można jedynie z głośnymi przed kilku laty „Fragmentami” Marilyn Monroe.

Oryginalnym sposobem na przedstawienie prawdziwego życia aktorki stały się przepisy kulinarne stanowiące trzon książki. Te smakowite motywy przewijają się przez całą lekturę stanowiąc niejako pretekst do przedstawienia prywatnego świata Audrey poczynając od dzieciństwa spędzonego w Holandii podczas II wojny światowej, przez karierę w Hollywood, życie aktorki, matki i żony w Rzymie, aż po ostatnie lata spędzone na podróżach po świecie w roli ambasadora UNICEF.

„Audrey w domu” to rodzaj intymnego albumu, barwnego patchworku pokazującego świat aktorki i tych, których kochała najbardziej – jej dzieci, przyjaciół, zwierzęta. To wyrafinowana i piękna opowieść, która rozwija się od śniadania do lunchu, od lunchu do kolacji, od kolacji do przyjęcia w ogrodzie. Książka, która pozwala nam zajrzeć do domu Audrey przez dziurkę od klucza. 

Książka Dottiego to unikalne spojrzenie na prywatne życie gwiazdy Hollywood przez pryzmat filozofii zdrowego żywienia, którą wyznawała, przejawiającej się w miłości do samodzielnej uprawy warzyw i zdobywania produktów od lokalnych hodowców.

Redbook.com

Domowa kuchnia Hepburn pozwala nam rozsmakować się w jej życiu poza światłami sceny, czerwonym dywanem i okładkami kolorowych magazynów.

Yahoo! Food

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 23.69 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.69 zł litres.pl
mobi epub
25.42 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 23.09 zł
(dla stałych klientów)
25.66 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.97 zł ibuk.pl
mobi epub
29.61 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
32.90 zł empik.pl
mobi epub
  19.74 zł
w programie Nexto Premium
32.90 zł nexto.pl
mobi epub
32.90 zł publio.pl
mobi epub
32.90 zł virtualo.pl
mobi
29.60 zł zinamon.pl
epub
29.60 zł zinamon.pl
epub
33.90 zł
(z kodem prom.)
33.90 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Audrey w domu"