ISBN:9788308058404

Szafa

Autor: Olga Tokarczuk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 64

Opłacalność: 25.3 zł/100 stron

Trzy opowiadania "Szafa", "Numery" i "Deus Ex", stanowiące reprezentatywną próbkę pisarstwa Olgi Tokarczuk z właściwym jej, unikalnym stylem i wyobraźnią.

Nastrojowa proza, przesiąknięta magią i niepowtarzalnym klimatem. Przenikliwa, frapująca i niepokojąca wizja codzienności w jej niecodziennym wymiarze. Opowiadania, w których wyobraźnia sąsiaduje z mitami, a przedmioty znaczą więcej, niż można się spodziewać.

Tokarczuk opowiada o zwykłej rzeczywistości zwykłych ludzi i zwykłych przedmiotach, które ich otaczają, jednak czyni to w taki sposób, że szara codzienność przestaje być szara. Autorka we właściwym sobie stylu potrafi sprawić, że opowieść o pokojówce i jej codziennych banalnych obowiązkach pasjonuje i przykuwa uwagę czytelnika jak magnes.

Bohaterowie tych historii starają się oswoić otaczającą ich rzeczywistość. Ta jednak ciągle im się wymyka. Wydaje im się złudna, nieprzejrzysta, czasem też nieprawdziwa...

 

Utwory pomieszczone w tej szczupłej książce noszą wszelkie znamiona twórczości Tokarczuk: filozoficzność, metaforyczność, paraboliczność, tyle że w stopniu doskonałym, niejako wzorcowym. - Maria Jentys, "Sycyna"

W trzech opowiadaniach z tego tomiku na kilkudziesięciu stronicach otrzymujemy jak w pigułce skoncentrowane najważniejsze tropy twórczości Tokarczuk: kłopoty z tożsamością i kłopoty z istnieniem. Wszystkie opowiadania są wysokiej próby. - Mariusz Cieślik, "Polityka"

Powabne w opowiadaniach z tomu Szafa jest nie to, że autorka kreuje surrealistyczne światy z fantastycznymi bohaterami, ale bardziej to, że delikatnie prowadzi czytelnika za rękę i pozwala mu przebiegać z jednego poziomu rzeczywistości na drugi niemal niezauważenie. A ponieważ każdy poziom łączy się z zupełnie innym punktem widzenia, rzekoma normalność staje się absurdalna, a pozorny absurd naraz wydaje się całkowicie normalny. - "Titel"

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 16.19 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
  9.71 zł
w programie Nexto Premium
16.19 zł nexto.pl
mobi epub
16.93 zł woblink.pl
mobi epub
18.67 zł publio.pl
mobi epub
od 17.48 zł
(dla stałych klientów)
19.42 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.99 zł inverso.pl
mobi epub
20.50 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21.17 zł literackie.pl
mobi epub
21.17 zł ibuk.pl
mobi epub
22.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
22.66 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24.90 zł litres.pl

Olga Tokarczuk - inne e-booki

E-booki podobne do "Szafa"