ISBN:9788308058404

Szafa

Autor: Olga Tokarczuk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 64

Opłacalność: 20.72 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Trzy opowiadania "Szafa", "Numery" i "Deus Ex", stanowiące reprezentatywną próbkę pisarstwa Olgi Tokarczuk z właściwym jej, unikalnym stylem i wyobraźnią.

Nastrojowa proza, przesiąknięta magią i niepowtarzalnym klimatem. Przenikliwa, frapująca i niepokojąca wizja codzienności w jej niecodziennym wymiarze. Opowiadania, w których wyobraźnia sąsiaduje z mitami, a przedmioty znaczą więcej, niż można się spodziewać.

Tokarczuk opowiada o zwykłej rzeczywistości zwykłych ludzi i zwykłych przedmiotach, które ich otaczają, jednak czyni to w taki sposób, że szara codzienność przestaje być szara. Autorka we właściwym sobie stylu potrafi sprawić, że opowieść o pokojówce i jej codziennych banalnych obowiązkach pasjonuje i przykuwa uwagę czytelnika jak magnes.

Bohaterowie tych historii starają się oswoić otaczającą ich rzeczywistość. Ta jednak ciągle im się wymyka. Wydaje im się złudna, nieprzejrzysta, czasem też nieprawdziwa...

 

Utwory pomieszczone w tej szczupłej książce noszą wszelkie znamiona twórczości Tokarczuk: filozoficzność, metaforyczność, paraboliczność, tyle że w stopniu doskonałym, niejako wzorcowym. - Maria Jentys, "Sycyna"

W trzech opowiadaniach z tego tomiku na kilkudziesięciu stronicach otrzymujemy jak w pigułce skoncentrowane najważniejsze tropy twórczości Tokarczuk: kłopoty z tożsamością i kłopoty z istnieniem. Wszystkie opowiadania są wysokiej próby. - Mariusz Cieślik, "Polityka"

Powabne w opowiadaniach z tomu Szafa jest nie to, że autorka kreuje surrealistyczne światy z fantastycznymi bohaterami, ale bardziej to, że delikatnie prowadzi czytelnika za rękę i pozwala mu przebiegać z jednego poziomu rzeczywistości na drugi niemal niezauważenie. A ponieważ każdy poziom łączy się z zupełnie innym punktem widzenia, rzekoma normalność staje się absurdalna, a pozorny absurd naraz wydaje się całkowicie normalny. - "Titel"

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 13.26 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 11.93 zł
(dla stałych klientów)
13.26 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24.90 zł
Cena dubletu: papier i e-book
14.45 zł literackie.pl
mobi epub
14.45 zł ibuk.pl
mobi epub
14.98 zł gandalf.com.pl
mobi epub
15.30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
15.30 zł publio.pl
mobi epub
15.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
17.00 zł empik.pl
mobi epub
  10.20 zł
w programie Nexto Premium
17.00 zł nexto.pl
mobi epub
17.00 zł litres.pl
mobi epub
17.00 zł virtualo.pl
mobi
15.30 zł zinamon.pl
epub
15.30 zł zinamon.pl
epub
18.00 zł
(z kodem prom.)
18.00 zł woblink.pl

Olga Tokarczuk - inne e-booki

E-booki podobne do "Szafa"