Konające zwierzę

Autor: Philip Roth

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 176

Opłacalność: 11.92 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Blisko siedemdziesięcioletni David Kepesh – przedstawiciel pokolenia rewolucji seksualnej lat sześćdziesiątych, jest cenionym wykładowcą na jednej z nowojorskich uczelni, poważanych i goszczonym w mediach krytykiem kultury, koneserem sztuki o niezachwianej pozycji. Wydaje się, że osiągnął wszystkie cel jakie stawiał sobie przed laty porzucając żonę i dziecko i wyzwalając się z ograniczających go rodzinnych więzów na rzecz samorealizacji, wolności i niezależności.

Erotyczny zamęt w jego uporządkowane życie wprowadza dwudziestoczteroletnia studentka Consuelę Castillo, wytworna i ułożona córkę zamożnych kubańskich emigrantów.

Kepesh od lat oddawał się - jak to określa - „wyemancypowanej męskości”, ”, i odkładał na bok myśl o rodzinie lub związku. Radosny okres buntu i rozpasania udało mu się z czasem przekształcić w uładzone życie, w którym bez krępacji zaznaje rozkoszy Erosa i jednocześnie z pieczołowitością realizuje swoje estetyczne pasje. Jednak młodość i piękno Consueli zawładną nim bez reszty, a pragnienie seksualnego posiadania strąci w otchłań odrażającej zazdrości. Związek z młodą kobietą ukaże Kepesh drugą część prawdy o nim – poza tym, że jest wolny, niezależny i spełniony, jego życie tchnie uczuciową pustką i jest naznaczone nieumiejętnością stworzenia głębszych więzi z kimkolwiek. Nonszalancka erotyczna przygoda przekształci się, na przestrzeni ośmiu lat, w historię o ponurej stracie.

Książka Philipa Rotha jest dojmująca w swojej bezpośredniości, zadaje śmiałe pytania o przywiązanie i ludzką wolność. Konające zwierzę jest powieścią odważną intelektualnie, szczerą i dosadną. Na wskroś aktualną i bez precedensu – to historia erotycznego olśnienia opowiedziana przez samego jej bohatera, siedemdziesięcioletniego mężczyznę. Historia na temat siły Erosa i nieuchronności śmierci.

Zdumiewa, ile z erotycznego krajobrazu Ameryki po rewolucji seksualnej udało się zawrzeć w Konającym zwierzęciu. Raz jeszcze, z niezrównaną lekkością, Roth potrafi spleść los swoich postaci z siłami społecznymi, które kształtują naszą codzienną egzystencję. I trudno wyobrazić sobie postać, która lepiej ukazywałaby sposób, w jaki przeżywamy pożądanie, niż David Kepesh.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 20.98 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 18.88 zł
(dla stałych klientów)
20.98 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.99 zł inverso.pl
mobi epub
22.67 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22.87 zł literackie.pl
mobi epub
22.87 zł ibuk.pl
mobi epub
24.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.14 zł
w programie Nexto Premium
25.02 zł nexto.pl
mobi epub
26.90 zł litres.pl
mobi epub
26.90 zł woblink.pl
mobi epub
26.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26.90 zł publio.pl

Philip Roth - inne e-booki

E-booki podobne do "Konające zwierzę"