ISBN:9788308058602

Stuart Malutki

Autor: E.B. White

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 11.71 zł/100 stron

Stuart Malutki należy do klasyki literatury dziecięcej.  Teraz w nowym wydaniu, pięknie ilustrowanym przez uznanego rysownika Gartha Williamsa. Tę ciepłą i pełną humoru książkę pokochały dzieci na całym świecie a na jej podstawie powstały kinowe ekranizacje, oraz serial animowany,  które odniosły wielki sukces. Przygody Stuarta znajdziemy także w popularnych i lubianych grach  komputerowych.

W rodzinie pewnych nowojorczyków, państwa Malutkich, rodzi się drugi syn. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że chłopiec jest maleńki niczym mysz i bardzo podobny do myszy. Mały Stuart zostaje otoczony miłością i staranną opieką przez rodziców i starszego brata Georgea, którzy dbają o to, by niczego mu nie brakowało. Mimo niewielkiego wzrostu i wrodzonej nieśmiałości, Stuart odznacza się jednak ogromną odwagą, co wkrótce udowodni spiesząc na pomoc swemu najlepszemu przyjacielowi. Gdy ptaszek Margalo znika bez śladu, Stuart wyrusza w świat miniaturowym samochodem, aby do odnaleźć.

Jakie przygody i niebezpieczeństwa spotkają Stuarta Malutkiego w WIELKIM ŚWIECIE?

Dowiecie się tego z książki E.B. White’a, która powinna znaleźć się w każdym domu, w którym mieszkają mali czytelnicy.

 

E. B. White ma w swoim dorobku ponad 20 powieści dla dzieci, za które otrzymał wiele nagród. W roku 1963 prezydent John F. Kennedy przyznał mu wyjątkowe wyróżnienie - Prezydencki Medal Wolności. Kilka lat później  White dostał Nagrodę imienia Laury Ingalls Wilder, którą Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich przyznaje co pięć lat za znaczący i trwały wkład w literaturę dziecięcą. W 1978 roku został laureatem Nagrody Pulitzera za całość twórczości.

Pisał także do czasopism i gazet codziennych. Przez wiele lat był współpracownikiem amerykańskiego tygodnika społeczno-politycznego „The New Yorker”.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E.B. White - inne e-booki

E-booki podobne do "Stuart Malutki"