ISBN:9788308058619

Beatlesi. Powieść

Autor: Lars Saabye Christensen

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 5.45 zł/100 stron

Kultowa książka Larsa Saabye Christensena i największy norweski bestseller w historii, znany milionom czytelników w kilkunastu krajach świata, zwycięsca plebiscytu norweskiego dziennika „Dagbladet” na najlepszą książkę 25-lecia, przez wielu zaliczana do lektur odmieniających życie. Najczulsza i najbardziej przekonująca powieść o dojrzewaniu, jaką czytałeś od bardzo, bardzo dawna.

Nareszcie w Polsce!

Oslo, rok 1965. Na świecie szaleje beatlemania. Kim, Gunnar, Seb i Ola, nierozłączni szkolni przyjaciele, zafascynowani słynną czwórką Liverpoolu, chcą ich naśladować. Zapuszczają grzywki, przyjmują pseudonimy Paul, John, George i Ringo i z wypiekami na twarzy czekają na kolejne piosenki. Love Me Do, She Loves You, Strawberry Fields Forever… Wspólne słuchanie płyt jest dla nich największym świętem. Pewnego dnia chłopcy postanawiają założyć własny zespół.

Beatlesi, wbrew pozorom, nie jest jednak tylko piękną książką o dziecięcych marzeniach, pierwszych miłościach, libacjach, buncie i konfrontacji z rzeczywistością. W łagodną opowieść o dojrzewaniu w pewnym momencie zaczyna się wsączać coś mrocznego i niepokojącego. Kim, Gunnar, Seb i Ola dorastają i zmieniają się razem z muzyką Beatlesów. Przechodzą drogę od pierwszych pocałunków i randek z koleżankami z klasy aż do gwałtownych protestów przeciwko wojnie w Wietnamie i rewolucyjnych rozruchów na ulicach Oslo. Od bezgranicznego oddania i przyjaźni aż do bolesnego rozpadu...

 

Podczas lektury ma się przed oczami własną młodość. Wyśmienita książka.

„Die Zeit”

Ta proza uwodzi płynnością, a dobór słów jest tu prawdziwie mistrzowski.

„Independent”

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Lars Saabye Christensen - inne e-booki

E-booki podobne do "Beatlesi. Powieść"