ISBN:9788308058633

Droga do domu

Autor: Yaa Gyasi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 448

Opłacalność: 5.29 zł/100 stron

Oszczędzasz: 28%

Fascynująca saga rodzinna rozciągnięta w czasie na niemal 300 lat, dziejąca się na dwóch kontynentach, sięgająca korzeniami XVIII – wiecznej Afryki i dramatycznych wydarzeń jakie rozegrały się na zachodnim wybrzeżu kontynentu.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych amerykańskich powieści tego roku, sensacja londyńskich Targów Książki. Prawo do publikacji powieści zakupiło kilkanaście krajów.

XVIII wiek, Ghana. Dwie przyrodnie siostry mieszkają w odległych wioskach, nie znają się a nawet nie wiedza o swoim istnieniu. Ich drogi jeszcze bardziej się rozchodzą gdy jedna z nich, Effia wychodzi za mąż za angielskiego kolonizatora, dowódcę twierdzy Cape Coast Castle i  żyje szczęśliwie u boku męża. Druga zaś, Esi, również trafia do twierdzy, lecz w dużo bardziej dramatycznych okolicznościach. Porwana, wtrącona do lochu, zostaje następnie wysłana za ocean i sprzedana jako niewolnica.

Yaa Gyasi, nowa gwiazda literatury amerykańskiej, w swej debiutanckiej powieści z ogromnym wyczuciem i talentem kreśli dalsze losy bohaterek i ich potomków. Opowieść obejmuje siedem pokoleń i prawie 300 lat historii. Europejska kolonizacja Afryki, mroczne czasy niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, walka Afroamerykanów o równouprawnienie, pragnienia awansu społecznego, rodzinne tragedie, zazdrość, zawiść, , chwile szczęścia i w końcu miłość. Droga do domu to wciągająca, epicka opowieść eksplodująca emocjami. Książka na wskroś amerykańska a jednocześnie przepełniona afrykańską magią.

Yaa Gyasi na pomysł napisania powieści wpadła gdy szukała własnych korzeni w Afryce. Podróżując po Ghanie odwiedziła Cape Coast Castle i, jak później wyznała, od razu wiedziała, że to złowrogie miejsce stanie się osią fabuły.

To światowa premiera książki. Powieść ukazuje się jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

 

Droga do domu Yaa Gyasi zapowiada się wspaniale. XVIII-wieczna Ghana, dwie przyrodnie siostry, dwie odmienne ścieżki życia…

JESSIE BURTON, autorka Miniaturzystki

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 23.69 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.69 zł litres.pl
mobi epub
od 23.09 zł
(dla stałych klientów)
25.66 zł ebookpoint.pl
mobi epub
42.90 zł
Cena dubletu: papier i e-book
27.97 zł literackie.pl
mobi epub
27.97 zł ibuk.pl
mobi epub
29.61 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.74 zł
w programie Nexto Premium
32.90 zł nexto.pl
mobi epub
32.90 zł virtualo.pl
mobi epub
32.90 zł publio.pl
mobi
29.60 zł zinamon.pl
epub
29.60 zł zinamon.pl
epub
33.90 zł
(z kodem prom.)
33.90 zł woblink.pl