ISBN:9788308058633

Droga do domu

Autor: Yaa Gyasi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 6.12 zł/100 stron

Fascynująca saga rodzinna rozciągnięta w czasie na niemal 300 lat, dziejąca się na dwóch kontynentach, sięgająca korzeniami XVIII – wiecznej Afryki i dramatycznych wydarzeń jakie rozegrały się na zachodnim wybrzeżu kontynentu.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych amerykańskich powieści tego roku, sensacja londyńskich Targów Książki. Prawo do publikacji powieści zakupiło kilkanaście krajów.

XVIII wiek, Ghana. Dwie przyrodnie siostry mieszkają w odległych wioskach, nie znają się a nawet nie wiedza o swoim istnieniu. Ich drogi jeszcze bardziej się rozchodzą gdy jedna z nich, Effia wychodzi za mąż za angielskiego kolonizatora, dowódcę twierdzy Cape Coast Castle i  żyje szczęśliwie u boku męża. Druga zaś, Esi, również trafia do twierdzy, lecz w dużo bardziej dramatycznych okolicznościach. Porwana, wtrącona do lochu, zostaje następnie wysłana za ocean i sprzedana jako niewolnica.

Yaa Gyasi, nowa gwiazda literatury amerykańskiej, w swej debiutanckiej powieści z ogromnym wyczuciem i talentem kreśli dalsze losy bohaterek i ich potomków. Opowieść obejmuje siedem pokoleń i prawie 300 lat historii. Europejska kolonizacja Afryki, mroczne czasy niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, walka Afroamerykanów o równouprawnienie, pragnienia awansu społecznego, rodzinne tragedie, zazdrość, zawiść, , chwile szczęścia i w końcu miłość. Droga do domu to wciągająca, epicka opowieść eksplodująca emocjami. Książka na wskroś amerykańska a jednocześnie przepełniona afrykańską magią.

Yaa Gyasi na pomysł napisania powieści wpadła gdy szukała własnych korzeni w Afryce. Podróżując po Ghanie odwiedziła Cape Coast Castle i, jak później wyznała, od razu wiedziała, że to złowrogie miejsce stanie się osią fabuły.

To światowa premiera książki. Powieść ukazuje się jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

 

Droga do domu Yaa Gyasi zapowiada się wspaniale. XVIII-wieczna Ghana, dwie przyrodnie siostry, dwie odmienne ścieżki życia…

JESSIE BURTON, autorka Miniaturzystki

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Droga do domu"