Miasto świętych. Pielgrzymka po Krakowie śladami Jana Pawła II

Autor: George Weigel

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 7.16 zł/100 stron

Fascynująca podróż po Krakowie, w którą zabiera nas George Weigel, autor bestsellerowej, cenionej na całym świecie biografii Karola Wojtyły.

Jego najnowsza książka to nie jest zwykły przewodnik po stolicy polskiej kultury i słynnych zabytkach. Książka ta pozwala nam ujrzeć Kraków z zupełnie nowej perspektywy, jako miasto, które w znacznym stopniu ukształtowało Jana Pawła II. Razem a autorem odwiedzimy te szczególne miejsca, które wpłynęły na Karola Wojtyłę i pontyfikat Jana Pawła II, a tym samym w ogromnym stopniu zdecydowały o obliczu współczesnego Kościoła.

Nie byłoby Jana Pawła II bez Krakowa – pisze Weigel. To tu spędził prawie czterdzieści lat.  Jako student, aktor, robotnik, seminarzysta, ksiądz, poeta, dramaturg, eseista, filozof, biskup. Od rodzinnych podkrakowskich Wadowic, przez stary Kraków: Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiował, miejsca dramatów drugiej wojny światowej i te związane z posługą biskupią, przez nowohucką Arkę Pana, gdzie rozegrała się krakowska walka z komunizmem o krzyż, po Łagiewniki, w których realizuje się idee oddające papieskiego ducha, zasilonego objawieniami świętej Faustyny Kowalskiej. O wszystkich tych miejscach George Weigel pisze z ogromnym znawstwem i religijną wrażliwością, a uroku dodają liczne fotografie.

Duchowy spacer po Krakowie, pod przewodnictwem Georgea Weigela, ukazuje Kraków jako kulturową potęgę oraz miejsce narodzin dawnych i współczesnych świętych. To też klucz do zrozumienia krakowskiej genezy Światowych Dni Młodzieży. Poznanie znaczenia miejsc, w których odbywają się uroczystości z pewnością pozwoli na głębsze ich przeżycie.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

George Weigel - inne e-booki