ISBN:9788308059159

Muza

Autor: Jessie Burton

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 416

Opłacalność: 5.32 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Kolejna rewelacyjna książka Jessie Burton, autorki bestsellerowej Miniaturzystki.

Mądra, poruszająca, piękna powieść o kobiecości, miłości, wolności i sztuce. Jessie Burton po raz kolejny porywa nas w czarowny świat sztuki i artystów, namacalnie wręcz dając odczuć atmosferę minionych dekad, pełną wewnętrznych napięć, niepokoju i tajemnic.

Dwie historie, dziejące się w różnym czasie, połączy sekret zagadkowego obrazu elektryzującego środowisko londyńskich marszandów.

Po jednej stronie płótna dziewczyna trzyma odciętą głowę swojej siostry, po drugiej − lew, który za chwilę poderwie się do zabójczego skoku... Tajemniczy obraz genialnego twórcy w 1967 roku trafia do renomowanej galerii w Londynie. To może być „śpioch” dzieło młodego hiszpańskiego artysty z lat 30. XX wieku zaginione w czasie wojny. Potwierdzają to listy z muzeum Prado oraz fundacji Peggy Guggenheim.

26-letnia Odelle Bastien, czarnoskóra imigrantka z Trynidadu, mimo że została nagrodzona prestiżowym literackim wyróżnieniem za debiutanckie opowiadanie, z trudem odnajduje się w ksenofobicznym Londynie. Pracując jako stenotypistka w galerii, wskutek szczególnego zbiegu okoliczności trafia na trop fascynującej historii żydowskiej rodziny, która w 1936 roku uciekła z Wiednia przenosząc się do Andaluzji. Losy Harolda Schlossa, wiedeńskiego Żyda pośredniczącego w sprzedaży dzieł Kokoschki, Klee i Klimta, jego pięknej żony Sary i niezwykle uzdolnionej córki Oliwii, w nieoczekiwany sposób splotą się z losem Bastien.

Muza to opowieść o świecie wielkiej sztuki i jeszcze większych namiętności, oraz o tajemniczym obrazie, który skrywa więcej niż tysiąc słów.

Niełatwo było powtórzyć spektakularny sukces debiutanckiej  Miniaturzystki, przetłumaczonej na 36 języków i sprzedanej w nakładzie miliona egzemplarzy. A jednak Jessie Burton się udało! Mistrzowski akord.

 

Przykuwające uwagę postaci, zręcznie poprowadzona narracja, sugestywnie oddana atmosfera dwóch epok [rok 1936 w Hiszpanii i lata 60. w Londynie].

„Library Journal”

Oryginalna opowieść o wolności artystycznej, odnajdowaniu własnej formy ekspresji i poszukiwaniu twórczego odkupienia.

„Publishers Weekly”

W twórczy sposób Burton wtapia w historyczne wątki zagadkę oszustwa o dalekosiężnych konsekwencjach, związku między sztuką a artystą i skomplikowanej trajektorii kobiecych pożądań.

„Booklist”

Doskonała i mądra książka.

„Elle”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 22.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19.93 zł
(dla stałych klientów)
22.14 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.15 zł litres.pl
mobi epub
29.30 zł gandalf.com.pl
mobi epub
48.00 zł
Cena dubletu: papier i e-book
31.37 zł literackie.pl
mobi epub
31.37 zł ibuk.pl
mobi epub
33.21 zł swiatebookow.pl
mobi epub
33.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
36.90 zł empik.pl
mobi epub
  22.14 zł
w programie Nexto Premium
36.90 zł nexto.pl
mobi epub
36.90 zł virtualo.pl
mobi epub
36.90 zł publio.pl
mobi
33.20 zł zinamon.pl
epub
33.20 zł zinamon.pl
epub
37.90 zł
(z kodem prom.)
37.90 zł woblink.pl

Jessie Burton - inne e-booki

E-booki podobne do "Muza"