ISBN:9788308059449

Portret modej wenecjanki

Autor: Jerzy Pilch

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 188

Opłacalność: 10.3 zł/100 stron

Oszczędzasz: 28%

Gratka dla miłośników prozy Pilcha, którzy w książce tej znajdą typowe elementy jego twórczości: wątki autobiograficzne przemieszane z literacką fikcją, nieodłączna tematyka literatury, sztuki i seksu, oraz specyficzny dla Pilcha język i styl pisarstwa.

Wszystko to zawarte zostało w przewrotnej, dramatycznej i poruszającej historii burzliwego, ekstatycznego i skazanego na klęskę związku dwojga kochanków.

Główny bohater, niedoszły historyk sztuki, który całe życie spędził na obsesyjnym szukaniu miłości, poznaje młodziutką i olśniewającą Pralinę Pralinowicz – żywą kopię młodej kobiety z obrazu Albrechta Dürera, studentkę psychologii, kobietę ze wszech miar niepokojącą i tajemniczą, obdarzoną również „atletycznym” talentem literackim.

Niestety, szybko okazuje się, że ich namiętna i burzliwa miłość nie ma  najmniejszej szansy na przetrwanie. Dlaczego?  Czy dwójka bohaterów rzeczywiście pragnie trwałego związku, czy raczej marzy o gwałtownym i efektownym rozstaniu?  Kto tu kogo uwodzi, kto kogo zostawia, kto nad kim ma władzę?  Czy  Pralina rzeczywiście  była miłością życia? I czy w ogóle była?

Czym jest Portret młodej wenecjanki? Słownikiem samotności? Opowieścią o miłosnym olśnieniu? Czy może wyznaniem arcymistrza rozpadu na temat dążenia do wielkiej miłości?

Historie takie zdarzają się rzadko – raz, dwa, góra trzy razy za życia, ale zdarzają się każdemu. Tak, każdemu! Każdemu? Każdemu! No, chyba że ktoś zupełną jest klęską, katastrofą i zapaścią. Ale i wtedy się zdarzają.  Jerzy Pilch

Portret młodej wenecjanki” jest bodaj najdoskonalszym pomieszaniem tego, co Pilch od lat uprawia: prozy beletrystycznej, dziennika, eseju, felietonu. Jest jednocześnie kpiarski i smutny, przerażony i euforyczny, zachwycony i gorzki, czuły i zrozpaczony”. Tadeusz Nyczek

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 19.37 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.37 zł litres.pl
mobi epub
od 18.88 zł
(dla stałych klientów)
20.98 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.99 zł inverso.pl
mobi epub
22.67 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22.87 zł ibuk.pl
mobi epub
34.90 zł
Cena dubletu: papier i e-book
22.87 zł literackie.pl
mobi epub
24.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.14 zł
w programie Nexto Premium
25.02 zł nexto.pl
mobi epub
26.90 zł woblink.pl
mobi epub
26.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26.90 zł publio.pl

Jerzy Pilch - inne e-booki

E-booki podobne do "Portret młodej wenecjanki"