ISBN:9788308077894

Lodołamaczka. Swiatłana Cichanouska

Autor: Rusłan Szoszyn

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 320

Opłacalność: 8.72 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Kobieta, która rzuciła wyzwanie tyranowi

Pierwsza książka o liderce białoruskiej opozycji Swiatłanie Cichanouskiej!

 

Na kartach Lodołamaczki Rusłan Szoszyn, długoletni dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”, z reporterską swadą kreśli portret Swiatłany Cichanouskiej – zwyczajnej dziewczyny z Mikaszewicz na południowych krańcach Białorusi. Po katastrofie w Czarnobylu dzieci z tamtych stron mogły wyjeżdżać na wakacje na Zachód, a mała Swiatłana miała okazję zobaczyć Irlandię i nauczyć się biegle angielskiego. Nie miała jednak aspiracji politycznych. Koncentrowała się, podobnie jak większość białoruskich kobiet, na rodzinie. Jak to się stało, że zaryzykowała wszystko, co było dla niej najcenniejsze, i rzuciła wyzwanie dyktaturze Łukaszenki? Dlaczego właśnie jej udało się porwać za sobą miliony Białorusinów?

 

Oto pierwsza na świecie książka o prawdziwej „czułej przewodniczce”, która zdobyła nie tylko serca swoich rodaków, lecz także uznanie i szacunek na całym świecie. Cichanouska jest dzisiaj przyjmowana na Zachodzie jako przywódczyni na uchodźstwie. Przywódczyni kraju, w którym pozostaje za kratami jej mąż oraz kilkuset innych zakładników dyktatury. Kraju, który groził jej wieloletnim więzieniem i odebraniem najcenniejszego, co ma – dzieci.

 

Na uwagę zasługuje też to, jak Szoszyn podsumowuje wydarzenia na Białorusi ostatnich dekad i przybliża specyfikę białoruskiego społeczeństwa. Czyni to Lodołamaczkę nie tylko biografią wybitnej postaci, ale również wciągającym kompendium wiedzy na temat współczesnej i nieco dawniejszej Białorusi.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 27.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27.90 zł virtualo.pl
mobi epub
  16.76 zł
w programie Nexto Premium
27.93 zł nexto.pl
mobi epub
29.93 zł woblink.pl
mobi epub
od 28.01 zł
(dla stałych klientów)
31.12 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31.90 zł empik.pl
mobi epub
31.92 zł publio.pl
mobi epub
33.92 zł literackie.pl
mobi epub
33.92 zł ibuk.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39.90 zł legimi.com

E-booki podobne do "Lodołamaczka. Swiatłana Cichanouska"