Przygody Odyseusza. Wojna Trojańska

Autor: Jan Parandowski

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Stron: 120

Opłacalność: 5 zł/100 stron

Oszczędzasz: 45%

"Przygody Odyseusza" i zawarta w tym tomie "Wojna trojańska" – utwory napisane specjalnie dla młodzieży na podstawie "Iliady" i "Odysei" Homera – stanowią przykład doskonałej popularyzacji arcydzieł literatury klasycznej.

"Przygody Odyseusza" to fascynująca i niezwykle wciągająca opowieść o tułaczce Odyseusza po wielkiej wygranej wojnie pod Troją. Nie do końca znamy autora tych historii, ale Jan Parandowski zebrał i ułożył je wszystkie w odpowiedniej kolejności. Wiatr niezmiennie pcha bohatera w najdalsze krainy, nie dając chwili oddechu. Jest to idealne pozycja dla wszystkich miłośników Mitologii Greckiej, ale również tych, którzy lubią powieści przygodowe. 

(…) Na dwadzieścia wieków przed Chrystusem nie było jeszcze Grecji. To znaczy: był ów półwysep wycięty w kształt liścia, było morze, które go oblewa, wszystkie wyspy, które na morzu całym są rozproszone, były góry, doliny, rzeki, piękny kraj ogrzany południowym słońcem, owiany zdrowym i czystym powietrzem, ale nie nazywał się Grecją, gdyż nie było w nim Greków. Te strony czekały dopiero na nich, jak dom oczekuje swego właściciela. Był to jednak dom zamieszkany, w tym kraju żyły ludy odwieczne, nieznanego pochodzenia i języka. Grecy przyszli z północy, gdzieś znad dolnego Dunaju, i wyparli tubylców z ich siedzib: jedni uciekli w góry, drudzy szukali schronienia za morzem, większość żyła odtąd w niewoli.
Nie było to dziełem jednego roku ani nawet jednego wieku, ciągnęło się przez długie stulecia, mniej więcej od roku 2000 do 1200 przed Chr. Czasy owych wędrówek, wojen i zdobyczy nie zostawiły po sobie żadnej historii albo raczej: my jej dotąd nie znamy. Dopiero parę lat temu udało się odczytać pismo zawierające teksty w najdawniejszym języku greckim. Były one spisane na tabliczkach glinianych, których tysiące znaleziono w Knosos na Krecie i w Pylos w Mesenii, gdzie odkopano wspaniały zamek. Wśród imion, jakie się tam zdarzają, oszałamiają nas niespodzianką imiona Achillesa, Hektora, Glaukosa, znane dotąd tylko z podań. Być może w niedalekiej przyszłości dowiemy się o nich więcej i postaci, dotąd mityczne, zmienią się w historyczne (…) 

                                                                                               Fragment książki
Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 6.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
6.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 7.65 zł
(dla stałych klientów)
8.50 zł ebookpoint.pl
mobi epub
9.59 zł ibuk.pl
mobi epub
9.81 zł publio.pl
mobi epub
  6.54 zł
w programie Nexto Premium
10.14 zł nexto.pl
mobi epub
10.90 zł litres.pl
mobi epub
11.90 zł woblink.pl

Jan Parandowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Przygody Odyseusza. Wojna Trojańska"