Kolejna książka wielokrotnie nagradzanej autorki, twórczyni powieści „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”, które szybko stały się bestsellerami.

Nastoletnia Brit jest niepokorna i często pakuje się w tarapaty, ale mimo to nie może zrozumieć decyzji ojca i macochy, którzy oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, w którym rzekomo leczy się zbuntowaną młodzież. Brit trafia w ręce terapeutek o wątpliwych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa i okrutnej psycholog. W tym środowisko trudno byłoby przetrwać samotnie, ale równie trudno jest komukolwiek zaufać, skoro donosicielstwo jest tutaj nagradzane. Brit sprzyja jednak szczęście, poznaje cztery dziewczyny: V, Bebe, Marthę oraz Cassie.  Dzięki nim być może uda jej się nie zwariować. Przyjaciółki razem starają się zachować zdrowy rozsądek, aby życie w Red Rock nie stało się koszmarem.

Gayle Forman to uhonorowana wieloma nagrodami amerykańska autorka oraz dziennikarka, której artykuły ukazywały się w licznych gazetach, między innymi „Seventeen”, „Cosmopolitan”, „The Nation” i „Elle”. W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podroż dookoła świata. Wrażenia z tej wyprawy zawarła w swoim debiucie „You Can’t Get There From Here: A Year On the Fringes of a Shrinking World”. W 2007 r. ukazała się jej powieść dla młodzieży „Zawsze stanę przy tobie”, a w 2009 bestsellerowa „Zostań, jeśli kochasz”. Od tamtej pory Gayle wydała cztery kolejne książki dla młodych czytelników.