ISBN:9788320054729

Cukrzyca. Personalizacja terapii i opieki nad pacjentem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 80.85 zł.

Oszczędzasz: 33%

„Cukrzyca. Personalizacja leczenia i opieki nad pacjentem” to unikatowa książka przedstawiająca interdyscyplinarne i holistyczne podejście do leczenia osoby chorej na cukrzycę.


Charakter choroby jako choroby przewlekłej wraz z wszelkimi konsekwencjami emocjonalnymi i somatycznymi typowymi dla chorób nieuleczalnych i przewlekłych wskazuje na potrzebę personalizacji procesu leczenia i wyjście poza schematy terapeutyczne, które są bardzo mocno zakorzenione w postępowaniu leczniczym i diagnostycznym.


Złożoność procesów patofizjologicznych wynikających z cukrzycy i chorób współwystępujących oraz umiejętność rozpoznania dodatkowych chorób wymaga dostosowania adekwatnego leczenia, w którym ogromną rolę odgrywają specjaliści z różnych dziedzin:: gastroenterologii, endokrynologii, psychologii oraz specjaliści z zakresu żywienia.


Po raz pierwszy w tak dużym stopniu został przedstawiony problem kondycji emocjonalnej chorego i jego rodziny w związku z rozpoznaniem nieuleczalnej choroby.


Książka przedstawia najnowsze standardy postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w schorzeniach gastrologicznych współwystępujących z cukrzycą, podstawy pracy psychoterapeutycznej i diagnozę zaburzeń psycho-emocjonalnych. Aspekty terapeutyczne przedstawione zostały w opisach przypadków, wskazujących na znaczny polimorfizm przebiegu choroby, przyczyny dodatkowych powikłań wraz z analizą szczegółową insulinoterapii oraz jej wpływu na jakość leczenia.


Chcemy, aby książka zachęciła czytelnika do wyjścia poza ramy wiedzy akademickiej aby poszukiwać odrębności zarówno diagnostycznych jak i leczniczych w kontakcie z pacjentem .

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.76 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 93.13 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 13.90 zł
(dostęp online)
93.13 zł ibuk.pl
mobi epub
od 100.08 zł
(dla stałych klientów)
111.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
118.07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  77.40 zł
w programie Nexto Premium
119.97 zł nexto.pl
mobi epub
123.71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
129.00 zł virtualo.pl
mobi epub
129.00 zł woblink.pl
mobi epub
139.00 zł publio.pl
mobi
125.10 zł zinamon.pl
epub
125.10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Cukrzyca. Personalizacja terapii i opieki nad pacjentem"