Szczepienia ochronne w profilaktyce chorób zakaźnych u dzieci

Autor: Anna Bednarek, Małgorzata Bartkowiak-Emeryk, Jacek Wysocki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Oszczędzasz: 35%

Kompendium wiedzy z zakresu problematyki chorób zakaźnych wieku dziecięcego. Uwzględniono w nim najczęstsze choroby zakaźne u dzieci z jednoczesnym dokładnym omówieniem możliwości współczesnej immunoprofilaktyki.
W pierwszej części przedstawiono najważniejsze fakty z historii rozwoju szczepionek oraz dane dotyczące perspektyw współczesnej wakcynologii. Opis kliniczny chorób zakaźnych wieku dziecięcego został zaprezentowany wraz z podaniem obecnie obowiązujących zasad immunoprofilaktyki w tych schorzeniach, co stanowi cenne uporządkowanie zarówno informacji klinicznych, jak i bardzo ważnych aspektów profilaktycznych w chorobach zakaźnych wieku dziecięcego.
W części drugiej został zamieszczono, bardzo potrzebny w codziennej praktyce klinicznej, dział dotyczący aktualnych zaleceń szczepień ochronnych u dzieci z grup ryzyka klinicznego, takich jak: mukowiscydoza, choroby alergiczne, nowotworowe, niedobory immunologiczne, czy choroby układu nerwowego i autoimmunologiczne.
Szeroko i wyczerpująco omówiono zagadnienia dotyczące holistycznej opieki pielęgniarskiej w chorobach zakaźnych wieku dziecięcego, zorientowanej na interdyscyplinarne problemy zdrowotne dziecka i jego rodziny oraz aspekty organizacyjne, techniczne i edukacyjne szczepień ochronnych, które stanowią doskonały fundament teorii oraz praktyki dla wielu osób profesjonalnie zaangażowanych w realizację szczepień ochronnych u dzieci.
Publikacja doskonale wpisuje się w aktualny nurt zagadnień profilaktycznych jako ważnych problemów zdrowia publicznego. Adresowana do pracowników wszystkich zawodów medycznych, którzy powinni być w swoich środowiskach pracy źródłem rzetelnej wiedzy o profilaktyce chorób zakaźnych.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 35,88

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35,88 zł virtualo.pl
mobi epub
od 33,84 zł
(dla stałych klientów)
37,60 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
41,40 zł ibuk.pl
mobi epub
41,83 zł swiatebookow.pl
mobi epub
44,06 zł gandalf.com.pl
mobi epub
37,00 zł
(z kodem prom.)
47,00 zł woblink.pl
mobi epub
49,68 zł ravelo.pl
mobi epub
  33,12 zł
w programie Nexto Premium
52,44 zł nexto.pl
mobi epub
55,20 zł publio.pl
mobi
49,70 zł zinamon.pl
epub
49,70 zł zinamon.pl

Anna Bednarek, Małgorzata Bartkowiak-Emeryk, Jacek Wysocki - inne e-booki

E-booki podobne do "Szczepienia ochronne w profilaktyce chorób zakaźnych u dzieci"