Uraz kręgosłupa

Autor: Jerzy Kiwerski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Oszczędzasz: 25%

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego, ma on poważne konsekwencje tak fizyczne, jak i psychiczne. Brak możliwości poruszania się na własnych nogach, częściowa lub całkowita zależność od osób trzecich to tylko niektóre ze skutków urazu, z którymi musi się zmierzyć osoba, która go doświadczyła. Zmienia się życie zarówno osoby, która doznała urazu, jak i jego rodziny. Można powiedzieć, że tak jak łamie się kręgosłup, tak łamie się dotychczasowe życie. Leczenie osoby po urazie to złożony proces rozciągnięty w czasie, w którym powinien uczestniczyć wielospecjalistyczny zespół. Jego zadania to leczenie, rehabilitacja i pomoc w szeroko rozumianej adaptacji do życia z niepełnosprawnością.
Doświadczony ortopeda i specjalista rehabilitacji oraz chirurgii urazowej i ortopedii, o olbrzymiej wiedzy teoretycznej oraz osobistej wieloletniej praktyce w zakresie najtrudniejszych sytuacji wynikających z przebytego urazu rdzenia kręgowego, we współpracy z psychologiem klinicznym w przystępny i rzeczowy sposób omówili przyczyny powstania urazu rdzenia kręgowego, jego następstwa oraz możliwość wystąpienia powikłań. Mocną stroną książki jest przejrzyste i usystematyzowane przedstawienie tematu, co sprawia, że jest ona łatwa w odbiorze. Zawarto tu praktyczne wskazówki dotyczące zapobiegania i leczenia powikłań, takich jak odleżyny, skostnienia okołostawowe czy powikłania w zakresie układów oddechowego, krążenia i moczowego. Czytelnik znajdzie wskazania do zastosowania ćwiczeń biernych i czynnych, uwagi dotyczące nauki chodu pacjentów z niecałkowitym lub niskim uszkodzeniem rdzenia, a także możliwości poprawy funkcji niedowładnych rąk. Ważną częścią publikacji jest omówienie postępowania psychologicznego, w tym porady dla pacjenta i jego rodziny oraz dla personelu medycznego.
W poradniku cenne informacje znajdą tak terapeuci, jak i osoby niebędące fachowcami w dyscyplinach medycznych, a także sami pacjenci i ich bliscy.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 35,40

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
35,40 zł ibuk.pl
mobi epub
37,66 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 33,98 zł
(dla stałych klientów)
37,76 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29,00 zł
(z kodem prom.)
39,00 zł woblink.pl
mobi epub
42,48 zł ravelo.pl
mobi epub
42,48 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  28,32 zł
w programie Nexto Premium
44,84 zł nexto.pl
mobi epub
47,20 zł litres.pl
mobi epub
47,20 zł virtualo.pl
mobi epub
47,20 zł publio.pl
mobi
42,50 zł zinamon.pl
epub
42,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Uraz kręgosłupa"