ISBN:9788320056372

Problemy okołooperacyjne u osób w wieku podeszłym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Oszczędzasz: 40%

U pacjentów starszych zdecydowanie częściej może dojść do powikłań pooperacyjnych niż w innych grupach wiekowych. Osoby w wieku podeszłym oprócz typowych zespołów objawowych narażone są na zwiększone ryzyko wystąpienia charakterystycznych dla tej grupy powikłań zależnych od fizjologicznych zmian związanych z procesem starzenia się, czy stresem okołooperacyjnym.

Rozpoznanie tych zaburzeń jest trudne ze względu na nietypowy obraz kliniczny chorób, trudności w utrzymaniu homeostazy po zabiegu i nieprzewidziane komplikacje pooperacyjne u pacjentów geriatrycznych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia kwalifikacja chorych do zabiegu, z przedoperacyjną oceną ryzyka, sprawności funkcjonalnej i poznawczej. Nawet w stanach nagłych warto uzyskać szacunkowe dane o chorym od rodziny i opiekunów, co może pozwolić zaplanować odpowiednie postępowanie w okresie pooperacyjnym i ograniczenie powikłań.

Interdyscyplinarny zespół autorów w ciekawy sposób opisał takie zagadnienia, jak: zmiany fizjologiczne i patofizjologiczne związane ze starzeniem, zespoły geriatryczne, wpływ operacji na organizm osób starszych, kwalifikacja do zabiegów, rola badań, ocena geriatryczna, wybór optymalnej strategii operacyjnej, pacjent z wielochorobowością, dylematy anestezjologa, kardiologa i diabetologa, żywienie chorego w okresie okołooperacyjnym, ujęcie psychologiczne, powikłania, ból po zabiegu, rola opiekuna i rehabilitacji. Jest to pierwsza praktyczna publikacja na rynku ujmująca temat problemów okołooperacyjnych u osób w wieku podeszłym.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.70 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 77.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 69.66 zł
(dla stałych klientów)
77.40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
90.30 zł ibuk.pl
mobi epub
92.90 zł virtualo.pl
mobi epub
105.57 zł gandalf.com.pl
mobi epub
107.07 zł vagabook.pl
mobi epub
108.36 zł litres.pl
mobi epub
  77.40 zł
w programie Nexto Premium
119.97 zł nexto.pl
mobi epub
129.00 zł empik.pl
mobi epub
129.00 zł publio.pl
mobi
116.10 zł zinamon.pl
epub
116.10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Problemy okołooperacyjne u osób w wieku podeszłym"